facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мати ВІЛ-інфікованої доньки добилася спільного перебування у стаціонарі лікарні

Дата публікації: 07.03.2019

Автор: Громадська платформа

Батьки ВІЛ-інфікованої дитини мають право на спільне перебування у стаціонарному відділенні лікарні, якщо дитині менше 14 років. Медики однієї з лікарень Луганщини порушили це право матері дівчинки, яка потрапила до стін медзакладу. Відновити справедливість допомогли юристи Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку.

Анжела Мовчан* з Сєвєродонецька – мама ВІЛ-інфікованої доньки. Дівчинці 11 років, нещодавно вона захворіла на стоматит і її направили у стаціонар місцевій лікарні. Оскільки дитина потребує особливого догляду, мати звернулася до лікаря з проханням дозволити їй перебувати у палаті разом із дочкою, але медик жінці відмовив. Анжела розуміла, що це несправедливо, тому звернулася до Офісу при громадській організації  «Громадська платформа», аби дізнатися, як захистити свої права.

Юристка Офісу при громадській організації «Громадська платформа» Олена Полєтаєва пояснила клієнтці:
1. Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
2. Стаття 6 Закону України від 19.11.1992 за № 2801-XII «Про охорону здоров’я» закріплює права та обов’язки громадян у сфері охорони здоров’я та гарантує правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов’язаних із станом здоров’я.
3. В Україні діє Закон України від 12.12.1991р. за № 1972-XII «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ».
4. Стаття18 вищезазначеного Закону закріплює права батьків ВІЛ-інфікованих дітей і дітей, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ. Так, у статті закріплено, що батьки мають право на спільне перебування у стаціонарному відділенні лікарні з дітьми віком до 14 років із звільненням на цей час від роботи та виплатою допомоги по тимчасовій непрацездатності у зв’язку з доглядом за хворою дитиною.
Також батьки мають право на одержання щорічної відпустки тривалістю до 10 днів у літній чи інший зручний для них час до досягнення дітьми 18-річного віку.
Таким чином, якщо керівництво лікарні не піде на врегулювання цього питання згідно з нормами Закону України, можна звертатися до суду і так захищати свої права, – порадила юристка.
Отримавши консультацію і пораду, пані Анжела звернулася до керівника лікарні, розповіла про свою ситуацію, послалася на нормативно-правові акти і зазначила, що має намір захищати власні права та права доньки. Після цього керівництво лікарні переглянуло свою позицію: матері та доньці надали окрему палату у стаціонарному відділенні.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×