Помилку у трудовій книжці виправили: роботу в колгоспі зарахують до основного стажу
Дата публікації: 13.03.2019
Автор: «Скадовщина – мій рідний край»
Неправильно написане у трудовій книжці прізвище не давало можливості мешканці Херсонщини додати до загального стажу роки, відпрацьовані у колгоспі. Встановити факт належності документа через суд жінці допомогли у Скадовському офісі Мережі правового розвитку.
Мешканка одного з сіл Скадовського району Тетяна звернулася до юристів Офісу при громадській організації «Скадовщина – мій рідний край» за направленням міського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області. Мала проблему зі встановленням факту належності трудової книжки колгоспника: у документі, на першій сторінці, було неправильно зазначене її дівоче прізвище. Відтак жінці при нарахуванні пенсії не могли зарахувати до основного стажу роки, які вона відпрацювала у колгоспі.
Юрист Офісу Сергій Кеба проаналізував ситуацію і порадив пані Тетяні вирішити питання через суд. Юрист також підготував відповідну судову заяву окремого провадження.
Для розгляду справи жінка подала також необхідні документи: свідоцтво про народження, свідоцтво про реєстрацію шлюбу, трудову книжку колгоспника. Розглядаючи справу пані Тетяни, суд визнав, що «розбіжність у документах у написанні дошлюбного прізвища позбавляє заявницю можливості належним чином оформити пенсію, оскільки записи в трудовій книжці є підтвердженням трудового стажу, що є підставою для встановлення факту належності заявниці трудової книжки».
Суд також дійшов висновку, що заявниця надала достатньо доказів того, що її трудова книжка видана саме їй.
Керуючись статтями 5, 293, 315, 352 ЦПК України, Скадовський районний суд повністю задовольнив вимоги позивачки*. Тепер пані Тетяні при нарахуванні пенсії обов’язково мають врахувати стаж, вказаний у трудовій книжці колгоспника.
Коментар юриста
Відповідно до ч.1 ст.293 Цивільного процесуального кодексу (ЦПК) України окреме провадження – це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
За змістом ст.315 ЦПК України, в судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичної особи, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення. Встановлення юридичних фактів у порядку окремого провадження сприяє реалізації конституційних прав громадян.
Умовами, за наявності яких можливим є звернення до суду для встановлення фактів, що мають юридичне значення є те, що згідно з законом, ці факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; встановлення факту потрібне заявникові для конкретної мети.
Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/79879109
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.