Одне письмове звернення – і співробітники міграційної служби стали сумліннішими
Дата публікації: 18.03.2019
Автор: Станично-Луганський центр правової Інформації та юридичної допомоги
Закликати до сумлінного виконання своїх професійних обов’язків співробітників відділу міграційної служби мешканці Луганщини вдалося тільки за втручання юристів Станично-Луганського офісу Мережі правового розвитку. Жінці безпідставно відмовилися видавати довідку, що засвідчує особу.
До Офісу при громадській організації “Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги” звернулася пенсіонерка Поліна Полухіна*. Скаржилася на неправомірні дії співробітників Станично-Луганського відділу міграційної служби. У відомстві жінці відмовилися видати довідку, що засвідчує особу, на час оформлення паспорта громадянина України.
При цьому на запитання, чому їй не видають тимчасовий документ, серйозних аргументів пані Поліна не почула: мовляв, довідка вам не потрібна – місяць походите з пенсійним посвідченням, поки видадуть паспорт. Водночас для пенсіонерки наявність цієї довідки була життєво необхідною: як мешканка Луганська вона не могла без неї перетинати контрольний пункт в’їзду-виїзду (КВПП) «Станиця Луганська». (Умовний кордон, який розмежовує Луганськ і Станицю, розташований на території, тимчасово непідконтрольній Україні частині Луганської області. Такий пункт «мігруючі» переселенці вимушені постійно перетинати, щоб отримати на підконтрольній Україні території соціальні виплати – пенсію і т.п. – ред.). Однак жінці все одно відмовили.
- В інтересах клієнтки ми підготували мотивовану заяву до Станично-Луганського відділу міграційної служби з вимогою видати документ, що засвідчує її особу, – коментує юрист Олександр Левенець, який взявся допомогти пенсінерці.
У керівництві райвідділу ознайомилися з листом і навіть не стали сперечатися та доводити свою правоту: зреагували майже миттєво, письмову вимогу задовольнили в повному обсязі – довідку, що засвідчує особу, видали.
*Персональні дані змінено з етичних міркувань.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Фото для статті – скріншот, youtube.com (5 канал).
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.