facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мережа правового розвитку: Загальні збори за підсумками 2018 року

Дата публікації: 25.03.2019

Проаналізувати роботу за минулий рік, вибудувати плани на 2019-й, визначити проблеми та невідкладні питання діяльності на найближчий час. Все це команді громадської спілки «Мережа правового розвитку» вдалося на Загальних зборах, що пройшли 21-22 березня у Києві.

Протягом двох днів у правовому клубі Pravokator працювали представники 19-ти з 25-ти організацій, при яких діють Офіси Мережі*, що надають безоплатну правову допомогу у 15-ти регіонах України; члени правління, наглядової ради та виконавча дирекція Мережі правового розвитку.


Першого дня до мережівців доєдналися партнери: представник Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Мінюсту України Сергій Гавриленко та радниця з питань роботи з громадянським суспільством програми USAID «Нове правосуддя» Валентина Мудрік.

Голова Правління Мережі Наталія Бімбірайте (на фото) охарактеризувала минулий 2018-й рік як нелегкий, але в цілому позитивним і для Мережі, і для всіх її членів.

  • Ми поставили перед собою доволі амбітні цілі, ми в них вірили, і ми виконали все, що запланували – навіть трохи перевиконали. Що особливо приємно, цього року нам вдалося суттєво налагодити внутрішню комунікацію, здорову атмосферу всередині Мережі. Є перед нами і виклики. Ми маємо бути дуже гнучкими, і вже зараз переплановувати напрямки нашої роботи. Державна система безоплатної правової допомоги в Україні значно зросла: наші пілотні проекти, наш досвід, наші напрацювання ми передаємо, а самі маємо рухатися далі й шукати свою унікальність – як першопрохідці, найактивніші представники громадянського суспільства. Мене тішить, що підвищується не лише якість надання БПД, а й географічне покриття Мережі, кількість її представників. І те, що ви робите у своїх громадах, я вважаю щоденними подвигами, – звернулася вона до колег.

Голова Правління подякувала дирекції МПР за серйозну підтримку та інституційний розвиток, який вона забезпечує; регіональним координаторам – за те, що «працюють у полях» і суттєво підвищують рівень організацій та імідж Мережі  в цілому; колегам по правлінню – за неформальний підхід до справи; наглядовій раді – за зворотній зв’язок і слушні ідеї; міжнародним організаціям – за відчутну підтримку, яка дозволяє просувати цінні ініціативи в Україні.

Голова Наглядової ради МПР Ігор Абрам’юк (на фото) у свою чергу відзначив високий рівень фаховості Мережі у сфері БПД і побажав надалі її підвищувати.

  • Особливістю Мережі є те, що ви творите не просто громадянське суспільство, а фахове громадянське суспільство. Важливо, що ви працюєте над стандартами: розробляєте, підвищуєте і стежите за їх дотриманням, – сказав він.

А також надав рекомендації з боку Наглядової ради: продовжувати бути «на крок попереду», визначивши унікальну роль Мережі; вдосконалювати пошук вирішення правових проблем на сайті МПР; шліфувати критерії «стратегічності» мережевих справ; залучати членів наглядової ради до розробки стратегічних планів.

Результати роботи Офісів МПР по регіонах представили у форматі спільних презентацій координатори (на фото – зліва направо): Центрального регіону – Ольга Настіна, Західного – Вікторія Ільчишена, Східного – Роман Лихачов, Північного – Наталія Кулікова, Південного – Елла Петренко. За результатами звітів по регіонах учасники зборів розповіли про свої труднощі на місцях і обсудили гострі моменти.

Презентуючи результати роботи МПР за 2018 рік, виконавчий директор Мережі Євген Полтенко (на фото) нагадав, що стратегічний план розвитку організації, розроблений у 2016 році, у 2019-му вже завершується.

  • Відповідно цього року ми стараємося максимально досягнути тих індикаторів, які ставили перед собою три роки тому за трьома стратегічними напрямами діяльності Мережі: управлення людини, експертно-правова підтримка громад і підтримка розвитку організацій, членів МПР. На виконання цих індикаторів була спрямована поточна робота минулого року, будуть сконцентровані й цьогорічні зусилля, – пояснив він.

Протягом офіційної частини зборів учасники розглянули чимало важливих питань діяльності Мережі. Зокрема членство в МПР організацій, які не пройшли Моніторинг-2018. Також затвердили зміну статусу ГО «Станично-Луганський центр правової допомоги і консультацій» з членської організації МПР на Офіс Мережі у складі Чугуївської правозахисної групи.
Загальним голосуванням до Мережі прийняли 2 нові організації: ГО «Тернопільська правозахисна група» та БФ «Перспектива нова» (Кам’янка-Бузька Львівської області). Водночас зі складу Мережі більшістю голосів виключили 2 організації: ГО «Станіславська правозахисна группа» (Івано-Франківськ) та ГО «Центр зростання громад» (Ковель).
Відбулися першого дня також зміни у складі Правління Мережі: Володимира Кондура (ГО «Правозахисний ромський центр», Одеса) замінив Петро Бурлаченко (ГО «Центр права», Черкаси).

Наступного робочого дня збори продовжилися питаннями партнерства. Так,  про напрями й можливості співпраці у 2019 році в рамках правопросвітницької кампанії «Я маю право» говорили з представницею Мінюсту Тетяною Морарь. А про розвиток спільноти громадських радників розповіла Катерина Єрошенко з Української фундації правової допомоги .

Усією командою члени Мережі за модерацією менеджерки з організаційного розвитку Людмили Савченко обговорили проект навчального плану МПР на 2019 рік: пропозиції подавали з урахуванням планів оргрозвитку організацій, зовнішнього запиту, можливостей та рекомендацій зовнішніх експертів. Один із таких – незалежний експерт УГСПЛ Назар Лосюк (на фото)  – надав загальні рекомендації, сформульовані ним в результаті участі у Моніторингу-2018.

Члени Мережі у свою чергу подали запити на навчання, тренінги, семінари – загалом запропонували 25 актуальних тем по різних напрямках.

Про зовнішні та внутрішні комунікації Мережі-2018 йшлося у презентації редакторки сайту МПР Олени Орлової (на фото ліворуч). Оцінити їх ефективність дають можливість дані щодо активності та впізнаваності Мережі у медіа-просторі – в соцмережах, на власному сайті ldn.org.ua, на ресурсах партнерів. Один із результатів, яким гордимося: протягом року за Facebook-сторінкою МПР почали стежити близько 1200 нових користувачів (загалом стежать 6471). Значну роль у такій популяризації Мережі відіграє оригінальний контент сайту МПР, зокрема статті в рубриках Історії успіху та Консультації юристів. До Топ-5 Офісів, які найактивніше генерували інформацію для цих рубрик, увійшли Білозерський, Херсонський (ІРЦ «Правовий Простір), Чугуївський, Ковельський і Татарбунарський офіси.

Важлива складова роботи МПР – забезпечення якісного функціонування її онлайн-сервісів. Учасники профільної робочої групи – системний адміністратор МПР Дамір Лук’янененко, члени Правління Сергій Кошель (на фото в центрі) та Віталій Бабика (на фото лівруч) – підбили результати діяльності за минулий рік, вислухали питання та зауваження юристів, які консультують користувачів сайту, і визначили пріоритети на 2019-й.

Фінальним питанням зборів стали Вибори-2019. Дискусію щодо викликів та можливостей для організацій Мережі правового розвитку під час виборчого процесу модерували Сергій Кошель як Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Луганській області та Олексій Кормілецький, керівник Новоайдарського офісу МПР, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами на Луганщині.

В цілому, за відгуками учасників, загальні збори вийшли доволі насиченими, гострими і водночас пройшли не формально, а щиро й відверто, як у великій дружній команді, попереду у якої – багато роботи, викликів і нових амбітних цілей.

*Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Фотогалерея події

  

 

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×