Чи може жінка залишити собі прізвище екс-чоловіка, якщо той проти
Дата публікації: 15.04.2019
На прикладі з практики юристка Вижницького Офісу Мережі правового розвитку Валентина Ткач роз’яснює, які права має жінка, яка хоче після розлучення залишити собі прізвище, отримане після одруження, і чи може якось вплинути на це чоловік, який проти.
До Офісу при громадській організації «Центр правової інформації та консультації» звернулася пані Марія з Чернігівщини – попросила пояснити, чи може вона після розлучення залишити собі прізвище свого чоловіка. На даний момент позовна заява щодо розірвання шлюбу знаходиться у суді, а чоловік проти того, щоб вона після розлучення носила його прізвище. Жінка пояснила: що якщо вона змінить своє нинішнє прізвище на дівоче, це спричинить їй ряд незручностей та проблем. Адже у подружжя є спільні діти, які носять прізвище свого батька, крім того, всі її документи зареєстровані на прізвище, яке отримала після одруження.
Юристка роз’яснила клєнтці, що відповідно до ст. 113 Сімейного Кодексу (СК) України, право на вибір прізвища після розірвання шлюбу особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу й надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Отже, згідно зі ст. 113 СК, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу (або під час реєстрації шлюбу або у порядку передбаченому ст. 53 СК), має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Зміна шлюбного прізвища на дошлюбне або залишення на шлюбному прізвище залежить виключно від волевиявлення особи, яка змінила своє дошлюбне прізвище на шлюбне.
Отримавши консультацію, пані Марія заспокоїлася, зрозуміла свої права, а також те, що її побоювання – марні, а бажання чоловіка щодо зміни її прізвища на дівоче – є тільки його бажанням.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.