facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Мати хворої дитини відстояла право на додаткову відпустку

Дата публікації: 22.04.2019

Автор: Агенція демократичного розвитку Донбасу

Матері неповнолітнього сина, хворого на ВІЛ, відмовили у відпустці. Владнати ситуацію мирним правовим шляхом, не доводячи справу до суду, жінці допомогла юристка Слов’янського офісу Мережі правового розвитку Лілія Олексенко.

Мешканка Луганщини Ольга – мати ВІЛ-інфікованого сина 17 років. Нещодавно жінка звернулася до відділу кадрів на підприємстві, де працює, і попросила надати їй додаткову відпустку у червні цього року. Керівниця відділу їй відмовила. Пояснила тим, що, по-перше, Ольга працює на підприємстві менше року, по-друге, бажаючих піти у відпустку саме влітку дуже багато, тому працівники йдуть відпочивати за певним графіком. Відтак запропонувала пані Ользі обрати будь-який інший час для відпустки. Такий варіант жінку не влаштував.
У пошуках справедливості вона звернулася до Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу». Юристка Лілія Олексенко пояснила наступне:
1. Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист.
2. Стаття 6 Закону України від 19.11.1992 за № 2801-XII «Про охорону здоров’я» закріплює права та обов’язки громадян у сфері охорони здоров’я та гарантує правовий захист від будь-яких незаконних форм дискримінації, пов’язаних із станом здоров’я.
3. В Україні діє Закон України від 12.12.1991р. за № 1972-XII «Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ». Стаття18 вищезазначеного Закону закріплює права батьків ВІЛ-інфікованих дітей і дітей, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ. Так, у статті зазначено, що батьки мають право на одержання додаткової щорічної відпустки тривалістю 10 днів у літній чи інший зручний для них час до досягнення дітьми 18-річного віку.

Таким чином, якщо керівництво підприємства не піде на врегулювання цього питання згідно з нормами Закону України, можна звертатися до суду і в такий спосіб захищати свої права, – порадила юристка.

Ольга обговорила з керівництвом підприємства свою ситуацію: навела правові аргументи, отримані під час консультації, вказала нормативно-правові акти на свою користь. Про наміри захищати свої права через суд також повідомила. Дирекція вирішила владнати ситуацію мирним шляхом: Ольга отримала відпустку у зручний для себе час.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×