Ромський хлопчик отримає перший важливий документ
Дата публікації: 29.05.2019
Автор: Татарбунарський офіс Мережі правового розвитку
Всебічну підтримку юристів Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку отримала ромська родина з Одещини: малюк, який народився вдома, отримає свідоцтво про народження і зможе піти в дитсадок, а мама – оформити соціальну допомогу на дитя.
На Одещині – доволі чисельна ромська спільнота, яка, власне, як і роми всієї України, є соціально вразливою і має свою специфіку. Одна з постійних проблем – відсутність документів, що посвідчують особу. Іноді роми до поважних років живуть без свідоцтв про народження, а відтак і без паспортів, що практично ізолює їх від повноцінного життя у суспільстві.
Мешканка Татарбунарів Світлана – ромка за національністю. На початку квітня 2019 року вона звернулася до Офісу при Одеській обласній організації ВГО «Комітет виборців України» з проханням допомогти в оформленні документів на дитину. Розповіла, що у її маленького сина немає ні свідоцтва про народження, ні будь-яких інших документів, які дають можливість отримати свідоцтво в органах ДРАЦСу.
При цьому жінка народжувала вдома, допомагала їй у цьому повитуха, яка нещодавно померла. Варто зазначити, що оформлення документів на дитину за умови домашніх пологів – це взагалі процес доволі специфічний.
– Подібні ситуації з відсутністю ідентифікаційних документів часто трапляються серед представників ромської спільноти. Тому такі проблеми ми вирішуємо спільно з районним відділом ДРАЦСу, – пояснює юрист Офісу Павло Головатий.
Як зазначила начальниця Татарбунарського районного відділу ДРАЦСу Тетяна Шульга, відсутність свідоцтва про народження утворює чимало незручностей для ромських родин, адже без цього документа у майбутньому дитина не зможе піти до дитячого садка, отримати освіту, а потім – паспорт громадянина України та роботу. Батьки ж без свідоцтва про народження дитини не можуть претендувати на соціальну допомогу.
Павло Головатий порадив Світлані звернутися до місцевого суду та отримати відповідне рішення, згідно з яким якого органи ДРАЦСу зможуть видати свідоцтво про народження. Він допоміг жінці на всіх етапах справи.
Така підтримка юристів є безцінною для ромів як вразливої нацменшини, оскільки її представники часто є неграмотними, не можуть заповнити навіть прості документи, мають мовний бар’єр, не знають, куди звертатися зі своєю проблемою, ніяковіють при спілкуванні з держслужбовцями. Тож, вкотре завдяки можливості отримати безоплатну правову допомогу ромська родина зможе соціалізуватися.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.