facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Помилку в довідці про трудовий стаж «виправили» через суд

Дата публікації: 05.06.2019

Автор: Чернівецька обласна громадська організація «Комітет виборців України»

Через неточність в одній із довідок про трудовий стаж чоловік не міг оформити пенсію по інвалідності. У Вижницькому Офісі Мережі правового розвитку йому допомогли через суд встановити факт належності правовстановлюючих документів – і оперативно вирішити питання.

Юристам Офісу при Чернівецькій обласній громадській організації «Комітет виборців України» мешканець Вижницього району Дмитро Коваленко* розповів, що днями звернувся до управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області – хотів подати заяву про призначення пенсії по інвалідності. Для цього зібрав усі необхідні документи. Зокрема це були архівні довідки про його трудовий стаж, напрацьований у місцевому колгоспі, на Берегометському лісокомбінаті та в Мигівському сільськогосподарчому виробничому кооперативі «Прикарпаття», а також дані про всі зарплати на цих робочих місцях. Але в особовому рахунку, на підставі якого видали останню довідку, була допущена помилка: невірно написані число і місяць року народження Дмитра.
Відтак Вижницьке управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області не прийняло ці документи і не змогло врахувати пану Коваленку його трудовий стаж і заробіток.

Юристка Офісу Валентина Ткач, вивчивши ситуацію, запропонувала чоловікові звернутися до суду і допомогла скласти заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документа.
У якості доказів суд отримав дані паспорта, виданого пану Дмитру Коваленку Вижницьким РВУ МВС України в Чернівецькій області 30 серпня 2002 року, а також довідку Мигівської сільради Вижницького району, яка підтверджувала те, що володар і паспорта, і документа з сільгоспкооперативу є однією і тією ж особою.

  • Відповідно до п.6 ч. 1 ст. Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті, – коментує юристка.

В результаті суд встановив, що сукупність досліджених у судовому засіданні доказів, які узгоджуються між собою, дає підставу повністю задовольнити вимоги заявника.
Отже, тепер пан Дмитро, маючи всі вірні документи, може безперешкодно оформити  пенсію по інвалідності.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×