Помилку понад 60-річної давнини виправили через суд
Дата публікації: 26.09.2019
Автор: Чернівецька обласна ГО «Комітет виборців України»
Проблема, з якою до Вижницького офісу Мережі правового розвитку звернувся мешканець Чернівецької області, є доволі поширеною в регіоні, говорять юристи Офісу при обласній громадській організації «Комітет виборців України». Одна помилка, допущена в головних документах, додає людям клопоту і не дає скористатися певними законними правами.
Під час розмови з юристкою Валентиною Ткач клієнт Офісу пан Віктор розповів, що 05.05.1958 року у виконкомі Іспаської сільської ради Вижницького району Чернівецької області склали актовий запис про його народження, але в документі помилково зазначили його прізвище як «Темчук», а не «Тимчук», як має бути.
Аби виправити помилку, у серпні 2018 року чоловік звернувся до Вижницького районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦСу) із заявою, в якій просив внести зміни до свідоцтва про народження і змінити прізвище на вірне.
Однак у вересні того ж року року пан Віктор отримав відповідь (висновок) від Вижницького районного відділу РАЦСу Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області про відмову внести зміни в документ. Відомство аргументувало негативну відповідь статтею 122 Сімейного кодексу України та розбіжностями у документах, що підтверджувалися оригіналами.
У такій ситуації юристка порекомендувала пану Віктору звернутися до суду.
- Така відмова є підставою для написання позовної заяви, і законом не визначено іншого порядку встановлення факту неправильності актового запису, тому він має бути встановлений через суд. Окрім того, внесення змін до актового запису про народження має для чоловіка юридичне значення, – прокоментувала Валентина Ткач.
Вона допомогла скласти позовну заяву, в якій містилося прохання позивача встановити, що його прізвище в актовому записі про народження, складеному у травні 1958 року є неправильним та зобов’язати Вижницький районний відділ РАЦСу внести зміни в актовий запис, а саме змінити прізвище на «Тимчук».
До позовної заяви додали всі необхідні документи:
- копію свідоцтва про народження його батька;
- копію повторного свідоцтва про укладення шлюбу;
- довідку про склад сім’ї;
- копію паспорта та ідентифікаційного коду.
Суд вирішив, що вимоги пана Віктора є обґрунтованими, відтак позов задовольнив повністю.
Отже, суд зобов’язав відділ РАЦСу внести зміни у свідоцтво про народження і змінити прізвище. Тепер документи пана Віктора в повному порядку, і він може безперешкодно оформлювати спадщину, укладати угоди і т.п.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.