facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Всиновив одразу двох, а потім «діти – не для мене»?

Дата публікації: 07.10.2019

Автор: Громадська платформа

Добре обміркувати все, прийняти доросле свідоме рішення і стати гідним батьком  для усиновлених дітей. На жаль, із цим не склалося у родині з Луганщини. У складній  життєвій ситуації матері двох дітей допомогли юристи Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку.

Невеселу історію почули від пані Тетяни* юристи Офісу при громадській  організації «Громадська платформа». Жінка розповіла, що розлучена і виховує сама двох дітей. Зареєструвавши шлюб у 2014 році, вони з чоловіком вирішили всиновити дитину, оскільки своїх їм доля не дала. Взяти одразу двох діток –  хлопчика та дівчинку, брата і сестру – запропонував саме чоловік. Того ж року подружжя подало заяву про всиновлення і восени 2014-го стало батьками. Та одного разу, наприкінці листопада того ж року, чоловік не прийшов додому ночувати. На телефонні дзвінки не відповідав. Тетяна з дітьми вже й не знали, що думати. Та як виявилося пізніше, у тата з’явилася інша жінка… Два місяці від нього не було звісток, а потім раптом посипалися зізнання, як він любить свою родину, просить пробачити його і хоче повернутися. Тетяна повірила і простила. Чоловік повернувся, завірив, що тільки з нею та дітьми щасливий, розповів про райдужні плани на майбутнє, але… через 3 дні знову не прийшов ночувати. Наступного ж дня телефоном пояснив, що у нього проблеми, і, як виявилося, діти – це не для нього. Після цього Тетяна зрозуміла, що шляху назад вже не буде і подала на розлучення. Тепер хотіла дізнатися, як у її випадку з усиновленням можна отримати аліменти на дітей.
Юрист Офісу Андрій Павлов пояснив жінці, що відповідно до ч. 1 ст. 207 Сімейного кодексу України, усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого ст. 282 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 225 Сімейного кодексу України, усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішення суду про усиновлення.
Відповідно до абз. 1 ч. 1 ст. 232 Сімейного кодексу України, з моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов’язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.
Згідно з ч. 4 ст. 232 Сімейного кодексу України, усиновлення надає усиновлювачеві права і накладає на нього обов’язки щодо дитини, яку він усиновив, у такому ж обсязі, які мають батьки щодо дитини.
Частинами 1,2 ст. 27 Конвенції ООН про права дитини від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України № 789X11 (78912) від 27 лютого 1991 року та набула чинності для України 27 вересня 1991 року, зазначається що держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.
Відтак юрист склав від імені Тетяни позовну заяву до суду про стягнення аліментів з її екс-чоловіка. Позов задовольнили у повному обсязі. Тепер жінка отримуватиме аліменти на обох дітей.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×