facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Молоді з Донеччини допомогли створити громадську організацію

Дата публікації: 31.10.2019

Автор: «Агенція демократичного розвитку Донбасу»

Звертаючись до Слов’янського офісу Мережі правового розвитку, молоді активісти не знали майже нічого про створення та офіційну реєстрацію громадської організації, в яку хотіли об’єднатися. Від юристів вони отримали не лише консультацію, а й практичну допомогу у підготовці необхіднихх документів.

До Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» за правовою допомогою звернулася місцеві мешканки Наталя та Надія. Дівчата пояснили, що хочуть створити молодіжну організацію, яка буде займатися моніторингом утилізації побутового сміття. Юні активісти прагнули реалізувати у своєму місті  інновації з розподілення сміття на три категорії: скло, папір та пластик. Небайдужа молодь гтова була об’єднатися для спільної справи, але не знала, як це зробити, зокрема як грамотно оформити і куди подати необхідні документи про створення громадської організації.

Юристка Офісу Лілія Олексенко надала дівчатам рекомендації з приводу складання статуту, протоколів зборів, заповнення форми №1 при реєстрації, вибору назви громадської організації українською та англійською мовою, які можуть використовуватися*.

Правниця також надала клыэнткам посилання на матеріали з офіційного сайту Мінюсту України, з яких їм став зрозумілий порядок подання документів, їх черговість, порядок звітності.

При цьому дівчата пояснили: створити організацію хочуть шестеро неповнолітніх осіб, при цьому всі з них прагнуть бути її засновниками.  На що юристка порадила задля зменшення навантаження при подачі документів подавати їх и від 2-х осіб, зазначивши засновниками тільки Наталію та Надію (як голову правління та секретаря зборів відповідно). А іншим 4 особам варто вступати до організації на правах членства, подавши заяви.

Лілія Олексенко також помогла скласти певні документи, необхідні для початку діяльності організації, а саме:

  1. Протокол  установчих зборів засновників  молодіжної громадської організації;
  2. Статут молодіжної громадської організації;
  3. Відомості про керівні органи молодіжної громадської організації;
  4. Відомості  про осіб, які мають право представляти  без довіреності молодіжної громадської організації;
  5. Форму 1, заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи.

Отже тепер активісти зможуть діяти як молодіжна організація, разом робити корисні справи задля збереження екології свого міста, втілювати суспільно важливі проекти.

 

*Вимоги до написання найменування молодіжної громадської організації/ громадської організації
встановлені у Статті 10 Закону України «Про громадські об’єднання». «Найменування громадського об’єднання».

  1. Найменування громадського об’єднання визначається рішенням установчих зборів під час його утворення.
  2. Найменування громадського об’єднання складається з двох частин – загальної та власної назв. У загальній назві зазначається організаційно-правова форма громадського об’єднання (“громадська організація”, “громадська спілка”).
  3. Найменування громадського об’єднання викладається державною мовою. Громадське об’єднання може також викласти свою власну назву, поряд з державною мовою, іноземною мовою або мовою національної меншини.
  4. Власна назва громадського об’єднання не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об’єднань.
  5. Власна назва громадського об’єднання не може містити:

1) найменування органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, складових найменувань цих органів (міністерство, агентство, служба, інспекція, комітет, адміністрація, прокуратура, суд);

2) власну назву громадського об’єднання, діяльність якого заборонена в судовому порядку (протягом трьох років після набрання відповідним рішенням суду законної сили);

3) інші позначення, використання яких обмежено законом.

  1. Власна назва громадського об’єднання не може містити слова “державний”, “комунальний” та похідні від них. Власна назва навчального закладу, установи чи організації у власній назві громадського об’єднання може використовуватися лише за згоди відповідного навчального закладу, установи чи організації.

Забороняється використання у власній назві громадського об’єднання історичних державних найменувань, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

  1. Власна назва громадського об’єднання може містити інформацію про статус громадського об’єднання (“дитяче”, “молодіжне”, “всеукраїнське”) та/або про його вид (“екологічне”, “правозахисне” тощо).
  2. Власна назва громадського об’єднання може містити ім’я (псевдонім) фізичної особи за умови попередньої письмової згоди цієї особи або її спадкоємців, засвідченої в установленому законом порядку, якщо інше не передбачено законом.
  3. Громадське об’єднання має право на використання свого найменування з моменту реєстрації. Забороняється використання найменування громадського об’єднання фізичними та юридичними особами, які не належать до цього громадського об’єднання, без згоди такого громадського об’єднання для цілей, не пов’язаних з діяльністю цього громадського об’єднання.
  4. Громадське об’єднання може також мати скорочене найменування, яке визначається рішенням його установчих зборів або вищого органу управління – з’їзду, конференції, загальних зборів тощо (далі – вищий орган управління).

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×