Обставини змінилися: батька звільнили від виплати аліментів
Дата публікації: 25.02.2020
Автор: «Білозерський центр регіонального розвитку»
До Білозерського офісу Мережі правового розвитку мешканець Херсонщини звернувся з проханням допомогти йому з питанням виплати аліментів. Чоловік опинився у доволі нестандартній ситуації. В якій саме і як із неї вийшов – в успішній історії від юристів Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку».
Пан Микола з Білозерки пояснив, що після розірвання шлюбу його донька певний час проживала з матір’ю, а він відповідно платив аліменти на утримання дитини. Але ось уже близько року дівчинка живе разом із батьком, однак аліменти на користь матері з нього продовжують вираховувати. Чоловік вважав це несправедливим, адже замість того, щоб витрачати гроші на дитину, він фактично просто віддавав їх колишній дружині.
Юрист офісу Лях В‘ячеслав пояснив, що пан Микола має право звернутися до суду з позовом про припинення стягнення аліментів, оскільки дитина, на утримання якої вони стягуються, проживає та перебуває на утриманні батька.
Правник зазначив, що відповідно до ст. 188 Сімейного кодексу України, батьки можуть бути звільнені від обов’язку утримувати дитину тільки за рішенням суду.
Згідно з ч. 4 ст. 223 Цивільного процесуального кодексу України, якщо після набрання рішенням суду законної сили, яким з відповідача присуджені періодичні платежі, зміняться обставини, що впливають на визначені розміри платежів, їх тривалість чи припинення, кожна сторона має право шляхом пред’явлення нового позову вимагати зміни розміру, строків платежів або звільнення від них.
Відповідно до ч.1.ст. 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або за домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.
Аналогічна вимога кореспондується з положеннями ст.273 Сімейного кодексу України: якщо матеріальний або сімейний стан особи, яка сплачує аліменти, чи особи, яка їх одержує, змінився, суд може за позовом будь-кого з них змінити встановлений розмір аліментів або звільнити від їх сплати.
Юрист підготував відповідну позовну заяву, яку за результатами розгляду суд повністю задовольнив.
P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту «Безпечна та правоспроможна громада».
Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.