Не змогли домовитися мирно – ділити майно довелося через суд
Дата публікації: 13.03.2020
Автор: «Білозерський центр регіонального розвитку»
Подружжя з Херсонщини розірвало шлюб. Але полюбовно домовитися про справедливий поділ майна парі не вдалося. З проханням вирішити конфлікт через суд екс-дружина звернулася до Білозерського офісу Мережі правового розвитку.
Процедура розірвання шлюбу у більшості випадків тягне за собою питання поділу майна подружжя, зазначає юрист Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях. Саме так сталося і в родині Павленків, яким правник надавав безоплатну правову допомогу. Домовитися мирно про поділ спільно нажитого майна парі не вдалося: дружина наполягала, що будинок має залишитися їй, оскільки з нею житимуть діти. А автівку нехай забирає чоловік. До того ж останній мав у власності земельну ділянку, яку жінка теж пропонувала поділити. Чоловік же з таким «розподілом» не погоджувався. От і довелося шукати справедливості в судовому порядку. Дослідивши всі надані жінкою документи, юрист пояснив, що, дійсно, згідно зі статтями 69-71 Сімейного кодексу України, дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності незалежно від розірвання шлюбу. І що у разі поділу майна частки подружжя є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором, а присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки, допускається за його згодою. Предметами ж поділу був житловий будинок та автомобіль, придбані під час шлюбу. Юрист офісу підготував обґрунтовану позовну заяву до місцевого суду, в якій зазначив, що жилий будинок та автомобіль придбані сторонами у період шлюбу та є спільною сумісною власністю подружжя, домовленості між якими про поділ цього майна не досягнуто, чим порушуються їхні права як співвласників вказаного майна.
За результатами розгляду справи рішення суду було наступним*: землю ділити незаконно, оскільки вона була приватизована чоловіком ще до укладання шлюбу, а машина і дім, дійсно, підлягають поділу.
*Посилання на рішення суду: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/79298701
P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».
Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».
Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.