facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Онлайн-зустріч представників проєктів міжнародної допомоги у сфері верховенства права

Дата публікації: 07.04.2020

Автор: Ніна Гаєвська, менеджерка з комунікацій МПР

1 квітня 2020 відбулася традиційна зустріч представників різних донорських проєктів, які працюють в Україні на підтримку судової реформи та зміцнення верховенства права.

Такий формат допомагає донорам ділитись з партнерами найближчими планами та останніми новинами та координувати їхню діяльність або об’єднувати зусилля задля уникнення дублювання програм і ресурсів. Постійними учасниками таких заходів є представники посольств, офісів та проєктів USAID, Ради Європи в Україні, Представництва Європейського Союзу, Координатора проєктів ОБСЄ й інших донорських організацій.

Очікувано, що цього разу головною темою стало обговорення заходів запобігання поширенню коронавірусу. Організатори зустрічі запросили приєднатися до цього обговорення представників Мережі правового розвитку та її членських організацій, які адмініструють громадські центри правосуддя (ГЦП).

Питання які розкривали представники Мережі правового розвитку:

  • які виклики виникли (і виникають) під час роботи ГЦП в ситуації застосування заходів і обмежень, пов’язаних з пандемією коронавірусу;
  • які рішення застосовуються, щоб їх подолати й надавати консультації та допомогу громадянам дистанційно.

Від Мережі спікерами заходу були: Євген Полтенко (Мережа правового розвитку), Роман Лихачов (Чугуївська правозахисна група, ГЦП у Чугуєві), Ольга Настіна (Правова єдність, ГЦП у Білій Церкві), Наталія Кулікова (Чернігівський громадський комітет захисту прав людини, ГЦП у Чернігові та Ічні) та Ігор Бринош (Одеська ОО “Комітет виборців України”, ГЦП у Татарбунарах). 

Під час своєї презентації Євген Полтенко зазначив:  “У цих непростих умовах всі ми не маємо іншого вибору, аніж як об’єднатися, швидко адаптувати свою роботу та запропонувати адекватні відповіді цій загрозі. 

Тому Мережа правового розвитку зараз мобілізувалася для координації такої відповіді силами наших членських організацій.

Зокрема ми координуємо та технічно підтримуємо роботу єдиного, системно працюючого в Україні, онлайн-чату правових консультацій. Хотів би підкреслити, що це не чат-бот, а «живе» спілкування людини з черговим юристом, який представляє одну з організацій Мережі правового розвитку. Зараз ми шукаємо можливості та механізми, як підтримати матеріально наші організації у цій роботі.” – звернув увагу донорів Євген Полтенко.

Крім того, Мережа правового розвитку на своєму сайті запустила спеціальну категорію щодо актуальних правових питань, які прямо пов’язані з протидією поширенню пандемії. 

Також Мережа правового розвитку узагальнила інформацію про актуальний режим та форми роботи наших організацій в умовах карантинних обмежень. Ця інформація, яка теж нами постійно актуалізується, представлена у вигляді онлайн-мапи, яка доступна широкому загалу. За декілька днів ми відзначаємо вже сотні переглядів цієї мапи.”

Роман Лихачов поділився інформацією, щодо оптимізації роботи Першого ГЦП на Харківщині: “Ми актуалізувати та створили можливості для комунікації на різноманітних платформах. Наші юристи консультують через: Skyp, Viber, Telegram i WhatsApp. Також, відбулось формування команди юристів-волонтерів, які дистанційно консультують громадян та здійснюють супровід. Відбувся запуск юридичних вебінарів та відеоконсультацій на нову тематику. І запущена компанія зі спростування неправдивої інформації/«фейків» серед мешканців громади.”

Наталія Кулікова розповіла про запроваджені центрами у Чернігові та Ічні заходи: “Ми проводимо консультації всіма можливими засобами зв’язку для підтримки наших клієнтів. Також збільшили географію надання послуг. Надаємо безоплатну правову, психологічну допомогу, інформацію щодо ситуації та можливості отримання медичної допомоги та виступаємо інформаційним каналом, оскільки у мешканців низький рівень довіри до органів державної влади та місцевого самоврядування. Постійно публікуємо консультації з найбільш актуальних питань на сторінці організації.

Наша команда долучилась до багатьох акцій «Підвези лікаря» та ініціатив щодо допомоги лікарням та лікарям з забезпеченням та пошуку ресурсів.”

Ольга Настіна керівниця ГЦП у Білій Церкві: “З метою убезпечення наших юристів та клієнтів ми тимчасово припинили прийом в офісі, але максимально розширили можливості для надання консультацій засобами онлайн-зв’язку. Активно продовжуємо співпрацю з партнерами та здійснюємо менторський супровід волонтерів ГЦП: Клініцистів Юридичної клініки «Право і практика» Білоцерківського національного агарного університету. А також, сприяємо розповсюдженню перевіреної та актуальної інформації у своїй громаді.”

Ігор Бринош про поточну роботу ГЦП у Татарбунарах: “Звичайно центр запровадив правові дистанційні консультації з питань порушення прав людини через обмежувальні заходи. Також, запустив рубрику «Вірусні роз’яснення» з окремих питань в соціальних мережах. Створили серію відео про те, як емоційно подолати карантин «Пережити карантин». Постійно займаємось інформуванням про поточну ситуацію з епідемією, роботу в нових умовах державної влади, бізнесу та волонтерів і в цьому напрямку ведеться дуже активна співпраця із засобами масової інформації.” 

Дана конференція зібрала понад 70 учасників, включно з представниками від сектору юстиції, судових установ і громадських організацій. Учасники зустрічі обговорили потребу узагальнення і поширення кращого досвіду задля розвитку мережі ГЦП та можливі напрями допомоги установам сектору юстиції й судам з боку міжнародних донорів для забезпечення їх роботи в умовах дії обмежувальних заходів.

Довідково:

За підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» створені такі перші ГЦП в Україні: ГЦП в Одесі, створений спільно Асоціацією слідчих суддів України та Київським районним судом м. Одеси (відкрито в січні 2019 року); ГЦП в м. Татарбунари Одеської області, створений Одеською обласною організацією Комітету виборців України (відкрито в лютому 2019 року, з 2020 року працює за підтримки Європейського Союзу); ГЦП в м. Чугуєві Харківської області, створений Мережею правового розвитку (відкрито в січні 2019 року). Спираючись на попередні успішні моделі, Програма USAID «Нове правосуддя» з березня 2020 року почала підтримку проєктів на створення та розбудову ГЦП у місті Біла Церква на Київщині, м. Ічня на Чернігівщині та у місті Чернігів.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×