Як повернути кошти, сплачені за пробне ЗНО
Дата публікації: 03.07.2020
Карантин* і обмежувальні заходи, введені через нього, додали чимало клопоту кожному, хто мав цьогоріч складати зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Зокрема увечері 12 червня, за два дні до оцінювання, Кабмін України скасував пробне ЗНО-2020, запевнивши, що охочі можуть пройти його он-лайн. Однак 15 червня пройти он-лайн-оцінювання не вдалося нікому, оскільки сайт перестав працювати. У зв’язку з цим до Кам’янець-Подільського офісу Мережі правового розвитку надійшли і продовжують надходити численні дзвінки з питанням, як повернути кошти, сплачені за пробне ЗНО. Роз’яснює юристка Офісу при громадській організації «Асоціація юристів Кам’янець-Подільського» Тетяна Петрунькова.
Кабінет Міністрів України на засіданні 17 червня ухвалив постанову щодо повернення коштів учасникам пробного тестування в повному обсязі, незважаючи на те що 85% цих коштів було спрямовано на друк зошитів для тестування.
За участь у пробному ЗНО кожен учасник сплатив у середньому 145 грн за кожен навчальний предмет. Як повідомляє сайт Міністерства освіти і науки України, на повернення коштів усім учасникам пробного ЗНО буде витрачено 52 млн 450 тис грн з фонду боротьби з хворобою COVID-19 та її наслідками.
Мінфін напрацював максимально спрощений механізм повернення цих коштів, відповідно до якого необхідно буде звернутися до регіонального відділення УЦОЯО (регіональних центрів оцінювання якості освіти Українського центру оцінювання якості освіти) із заявою, вказавши реквізити рахунку, на який здобувач освіти чи його батьки хочуть отримати кошти.
Робиться це відповідно до Порядку використання коштів для повернення коштів, сплачених за надання послуги з проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2020 році, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 р. № 496
Український центр оцінювання якості освіти до 30 червня формує та передає МОН базу даних з:
– унікальними номерами учасників;
– прізвищами, іменами та по батькові учасників;
– контактними номерами телефонів;
– сумами, що підлягають поверненню кожному учасникові.
МОН до 1 липня передав отриману від Українського центру оцінювання якості освіти базу даних, до АТ КБ “ПриватБанк”.
Виплата коштів здійснюється АТ КБ “ПриватБанк” у період з 1 липня до 1 грудня 2020 р. за зверненням учасників та пред’явленням ними унікального номера учасника.
Тобто, для того щоб повернути кошти сплачені за пробне ЗНО, НЕОБХІДНО:
- Звернутися із заявою до регіонального Українського центру оцінювання якості освіти, отримати унікальний свій номер;
- Протягом 1 липня – 1 грудня 2020 року звернутися до АТ КБ “ПриватБанк”, пред’явити унікальний номер учасника і отримати кошти.
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.
Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.