Громадяни України знову можуть перетинати адмінкордон із Кримом: що варто знати
Дата публікації: 15.07.2020
Із 15 липня окупаційна адміністрація Російської Федерації дозволила громадянам України перетинати адміністративний кордон з Кримом в умовах карантину* та скасувала проходження 14-денної обсервації для усіх осіб, які перетинають адміністративну межу в бік тимчасово окупованого півострова. Умови, які варто при цьому врахувати, роз’яснює юристка Чернігівскього офісу Мережі правового розвитку Наталія Куликова.
Під час карантину деякі права громадян України були порушені. Зокрема це право на вільне пересування не тільки країною, а й окупованими територіями, адже вони є частиною України. І якщо право пересування Україною було поновлено під час адаптивного карантину, то перетин адміністративного кордону України з Кримом був під великим питанням, оскільки громадяни України, не зареєстровані на окупованих територіях, могли потрапити до Криму тільки в гуманітарних цілях (до близьких родичів).
Але нарешті з 15 липня поточного року окупаційна адміністрація Російської Федерації дозволила громадянам України перетинати адміністративний кордон з Кримом та скасувала проходження 14-денної обсервації для усіх осіб, які перетинають адміністративну межу в бік тимчасово окупованого півострова.
Умовою для в’їзду на територію тимчасово окупованого Криму є наявність при собі медичного документу російською або англійською мовою, який підтверджує негативний результат лабораторного дослідження на наявність коронавірусу методом ПЛР.
Тест має бути зроблений не більше, ніж за три дні до прибуття на територію півострова. У разі відсутності такого документа громадяни України мають впродовж трьох днів пройти відповідне тестування за власні кошти на території Криму.
У випадку позитивного тесту на коронавірус особа зобов’язана пройти ізоляцію за місцем перебування або проживання.
Ізоляція має тривати до моменту повного одужання та отримання негативного тесту на COVID-19 методом ПЛР.
Нагадуємо також про те, що після повернення з окупованої території громадяни України змушені будуть перебувати вдома на самоізоляції 14 днів за допомоги додатку «Дій вдома» або також пройти ПРЛ-тестування у визначених лабораторіях в кожній області.
Перелік лабораторій, що мають право передавати результати тестування на COVID-19* методом ПЛР для припинення самоізоляції через додаток «Дій вдома», можна переглянути за цим посиланням: https://phc.org.ua/news/algoritm-pripinennya-samoizolyacii-dlya-osib-scho-peretnuli-derzhavniy-kordon
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.
Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.