Як перенести розгляд справи за порушення ПДР за місцем проживання водія
Дата публікації: 20.07.2020
Водій порушив Правила дорожнього руху далеко від місця свого проживання. У такому випадку патрульна поліція зазвичай складає на порушника протокол і відповідно до загальних правил направляє документ до суду за місцем вчинення правопорушення. Це значно ускладнює людині можливість захистити свої права. Тим більше актуальною така проблема стала в умовах карантинних* обмежень. Юрист Дворічанського офісу Мережі правового розвитку Віталій Бабика роз’яснює, як можна уникнути зайвого клопоту і не їздити на судові засідання «за тридев’ять земель» і подає приклади постанов суду, винесених у подібних випадках.
Варто знати, що деякі адміністративні справи можуть розглядатись і за місцем проживання порушника.
Так, згідно зі ст. 276 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 – 126, 127-1 – 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Таким чином, особа, щодо якої розглядається справа, може звернутися з відповідним клопотанням про передачу матеріалів справи на розгляд суду за місцем її проживання. Серед підстав можна вказати, зокрема (але не виключно) карантинні обмеження та рекомендації Уряду стосовно утримання від поїздок в інші міста.
Як свідчить практика Офісу при громадській організації «Фонд сільських громад Дворічанщини», зазвичай суди задовольняють такі клопотання.
У додатку до статті ви можете завантажити приклади копій Постанов суду у знеособленому вигляді.
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.
Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.
Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.