Дитина проходить медогляд: що мають знати батьки
Дата публікації: 16.09.2020
Незважаючи на дію карантинних* обмежень і рекомендації МОЗ не відвідувати заклади охорони здоров’я без нагальної потреби, вимогу про обов’язковий медогляд школярів цьогоріч не скасували, строки і обсяг медогляду не змінили. Тож, перед початком нового навчального року учні мали пройти медогляд та надати закладу освіти відповідну довідку. Про що варто пам’ятати батькам, які ведуть дитину на огляд до лікарів, і як часто це треба робити, роз’яснює юристка Хмільницького офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Право» Юлія Козачок-Фесенко.
Відповідно до Порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2009 р. № 1318, обов’язкові медичні профілактичні огляди учнів навчальних закладів проводяться щороку медичними працівниками у закладах охорони здоров’я. Це стосується як першокласників, так і інших учнів.
Схему періодичності обов’язкових медичних профілактичних оглядів учнів загальноосвітніх навчальних закладів, форму первинної облікової документації № 086-1/о (“Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду”) та порядок її заповнення затверджено наказом МОЗ України № 682 від 16.08.2010 року «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів».
Незважаючи на дію карантинних обмежень і рекомендації МОЗ не відвідувати заклади охорони здоров’я без нагальної потреби, станом на сьогодні вимогу про обов’язковий медогляд школярів не скасували, строки і обсяг медогляду не змінили. Отже, для того, щоб піти до школи, учні мали пройти медогляд та надати закладу освіти довідку за вищезазначеною формою.
Готуючись вести дитину на медогляд, батьки мають пам’ятати наступне:
- Медичний профілактичний огляд дитини проводиться в присутності батьків або інших законних представників у медичному закладі.
- Медичні огляди можуть бути проведені також під час стаціонарного лікування дитини, незалежно від рівня надання медичної допомоги лікувально-профілактичним закладом і місцем проживання учня.
- Медогляд проводиться за записом до сімейного лікаря, з яким підписана декларація про надання первинної медичної допомоги.
- У разі тимчасової відсутності сімейного лікаря – з будь-яким лікарем медичного закладу.
- Необхідні щеплення учні загальноосвітніх шкіл можуть отримати в медичному закладі за місцем спостереження дитини протягом календарного року.
Коли і яких спеціалістів проходити
Відповідно до Схеми, медичний огляд проводиться:
– У 6,11 років – 1 раз на рік (дитячий хірург, офтальмолог, стоматолог, інші спеціалісти за показаннями, аналіз крові);
– У 7,8,9,10,12,13 років – 1 раз на рік дитину оглядає лікар-педіатр або сімейний лікар, інші спеціалісти та додаткові методи досліджень за показаннями;
– У 14,15 років – 1 раз на рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показаннями, дитячий хірург, ендокринолог, психолог за показаннями, флюорографія, аналіз крові);
– У 16,17 років – 1 раз на рік (стоматолог, гінеколог дитячий за показаннями, флюорографія).
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.