facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Медіація допомогла: син-забіяка розкаявся перед матір’ю

Дата публікації: 25.09.2020

Автор: Чугуївська правозахисна група

Пані Наталія* з Харківщини потерпала від сімейного насильства. Вдвічі тяжче було жінці переживати образи, оскільки в ситуації, що склалася, потерпілою була вона, а кривдником – її рідний син. Мати опинилася «між двома вогнями»: біль, приниження та ризик для власного життя – проти ймовірності того, що син отримає строк за кримінальні дії. З цією проблемою жінка звернулася до Чугуївського громадського центру правосуддя на Харківщині, що діє при Чугуївському офісі Мережі правового розвитку.

Пані Наталя розповіла, що син постійно вчиняє над нею і фізичне, і психологічне насильство. Неодноразово поліція складала на нього адміністративні протоколи, на кривдника вже навіть  заведено кримінальну справу, яка перебуває у суді. Але ж побачити сина на лаві підсудних, а тим більше в тюрмі – це останнє, чого бажала мати.

Працівники центру порекомендували жінці спробувати вирішити ситуацію за допомоги медіатора.
Провівши попередні перемовини з медіатором, юристом центру Віталієм Бабикою, пані Наталя та її син погодилися вирішити конфлікт мирним шляхом. Досить тривалий час знадобився для того, аби сторони дійшли спільного рішення, оскільки чоловік не розумів протиправності своїх дій. Він вважав таку поведінку нормою, а про те, що існує психологічне насилля, взагалі ніколи не чув.

– Хоч і не одразу, але сторони, доклавши зусиль, зуміли примиритися. Син розкаявся та добровільно взяв на себе зобов’язання не вчиняти подібного в майбутньому. В свою чергу мати попросила суд суворо не карати сина. І хоча чоловік все одно отримав вирок, маємо надію, що цей випадок буде останнім, – пояснює юристка Громадського центру правосуддя на Харківщині Юлія Марукян.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

P.S. Публікація здійснена за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Погляди авторів, викладені у матеріалі, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×