facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Експерти Хмільницького офісу МПР створюють нову версію Статуту місцевої громади

Дата публікації: 24.11.2020

Автор: Громадська організація «Право»

Команда Хмільницького офісу Мережі правового розвитку бере участь у створенні нової версії Статуту для своєї територіальної громади. Проєкт основного нормативно-правового акту  громади високо оцінили експерти проекту Ради Європи. Зокрема оновлений Статут дозволить хмыльничанам  брати більш активну участь у процесах прийняття важливих для життя їхньої громади рішень.

Експерти Офісу, що діє при громадській організації «Право»Олена Черній та Віталій Дорох – є членами робочої групи з розробки Статуту Хмільницької міської територіальної громади. Свої напрацювання вони представили під час круглого столу, що проходив у  приміщенні Хмільницької міської ради. Важливим досягненням роботи юристів Офісу на етапі розробки проекту Статуту стала висока оцінка, яку дали новій версії основного нормативно-правового акту  Хмільницької міської територіальної громади експерти проекту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».

Керівник Офісу, юрист Віталій Дорох розповів про результати громадського обговорення проекту Статуту, а також презентував Звіт за результатами аналізу проєкту Статуту та рекомендації задля розширення громадської участі, які надали експерти проєкту Ради Європи.

На фото: Віталій Дорох, керівник громадської організації “Право”, учасник робочої групи з розробки Статуту Хмільницької міської територіальної громади.

У своїх висновках експерти наголосили, що проєкт Статуту Хмільницької міської територіальної громади відповідає діючим нормам українського законодавства, кращим практикам доброго врядування та стандартам держав-членів Ради Європи в демократичній моделі публічного управління, що передбачає активну участь громадян і груп інтересів у процесі прийняття рішень місцевою владою. Проєкт Статуту передбачає достатньо широкий перелік процедур громадської участі під час вирішення питань місцевого значення, як передбачених законодавством так і нових форм місцевої демократії, – зазначив Віталій Дорох.

Він також пояснив, що в рамках проекту «Створення системи безоплатної правової допомоги в Хмільницькій громаді» експерти громадської організації «Право» проаналізували діючу редакцію Статуту територіальної громади міста Хмільника і дійшли висновку, що окремі норми Статуту застаріли та не відповідають чинному законодавству, що створює перешкоди, а інколи – унеможливлює участь членів територіальної громади в процесах прийняття рішень.

Експерти проєкту розробили пропозиції щодо оновлення Статуту та приведення його у відповідність до вимог чинного законодавства і надіслали їх на ім’я Хмільницького міського голови. У відповідь у Хмільнику створили робочу групу, члени якої дійшли висновку, що коригувати чинну редакцію Статуту громади не є доцільним – і погодилися з думкою експертів, що варто розробити принципово новий документ, взявши за основу рекомендації Міністерства регіонального розвитку.

У свою чергу експерти громадської організації «Право» провели аналіз Методичних рекомендацій та підготовили проект Статуту Хмільницької міської ОТГ, а також коментарі до норм Статуту, які потребують додаткових консультацій з представниками всіх цільових груп (міським головою, депутатами міської ради, старостою, інститутами громадянського суспільства, громадськості тощо).

Далі проект Статуту передали для аналізу експертами проекту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні», які й дали свою високу оцінку новій версії документа.  

Робочий момент зустрічі. Фото: ГО “Право”.

Високий рівень експертності співробітників Хмільницького офісу МПР є неоціненним внеском у розвиток місцевої громади, надто з урахуванням того, що саме розвиток громад є однією з основних цінностей, які декларує Мережа правового розвитку.

Водночас можливість більш активно залучати місцевих мешканців до прийняття важливих для життя громади рішень, зокрема через такі нормативно-правові акти як Статут,  підвищує рівень демократії у суспільстві. Це підтвердив і нещодавній моніторинг якості місцевої демократії: за його результати Хмільник став лідером у рейтингу демократичності міст-партнерів Проекту ПРОМІС. В рамках проекту оцінювалися інструменти місцевої демократії у 16-ти українських містах. Загалом проаналізували близько 1541 рішення органів місцевого самоврядування (ОМС) 16-ти міст, які стосувалися регулювання механізмів залучення мешканців до розробки та ухвалення рішень ОМС, прозорості їхньої діяльності, а також підзвітності посадових осіб місцевого самоврядування. Докладніше про це – за посиланням.  

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×