Розмістити тимчасову споруду для ведення підприємницької діяльності стане простіше
Дата публікації: 24.02.2021
Із лютого поточного року суттєво спростився порядок розміщення тимчасових споруд для ведення підприємницької діяльності. Юристка Хмільницького офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Право» Юлія Козачок-Фесенко підготувала консультацію, в якій роз’яснює, що саме змінилося і які документи тепер слід подавати, якщо підприємець має намір розмістити тимчасову споруду.
Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 09.02.2021 року внесено низку змін до «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» №284 від 23.11.2020 року. Ці зміни суттєво спростили порядок розміщення таких споруд. Так, вищезгаданим наказом виключено деякі пункти та поняття, які ускладнювали порядок розміщення тимчасових споруд (ТС) – зокрема виключено поняття «архітектурний тип», «комплексна схема розміщення ТС», «типові ТС» та скасовано необхідність подання схеми благоустрою до схеми розміщення ТС.
Також наказом скасовано необхідність розроблення єдиного паспорта прив’язки для груп ТС, які визначалися комплексними схемами та передбачено підвищення якості графічних матеріалів паспорта прив’язки шляхом зазначення вимог до суб’єктів господарювання та фахівців, які мають повноваження на ведення діяльності у сфері архітектурної діяльності та які несуть відповідальність за результати своєї роботи.
Відповідно до чинного наразі «Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності», тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (ТС) – цеодноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Підставою для розміщення ТС є паспорт прив’язки – комплект документів, у яких визначено місце встановлення ТС та благоустрій прилеглої території на топографо-геодезичній основі М 1 : 500, інженерне забезпечення, зовнішній архітектурний вигляд ТС та сфера підприємницької діяльності.
Для розміщення ТС та отримання паспорта прив’язки необхідно:
- Звернутися до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або районної державної адміністрації із відповідноюзаявою у довільній формі про можливість розміщення ТС. До заяви додаються:
- графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1 : 500 кресленнями контурів ТС з прив’язкою до місцевості;
- реквізити замовника (найменування/прізвище, ім’я та по батькові (за наявності)/місцезнаходження ТС/контактна інформація) та напрям підприємницької діяльності.
Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС містобудівній документації, будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом 10 робочих днів з дня отримання відповідного комплекту документів – або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.
- Звернутися до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив’язки ТС. До заяви додаються:
- схема розміщення ТС;
- ескізи фасадів ТС у кольорі М 1: 50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб’єкт господарювання, що має у своєму складі архітектора, має кваліфікаційний сертифікат, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат;
- технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж.
Зазначені документи замовник отримує самостійно. Порядок оформлення схеми розміщення ТС та ескізів фасадів також передбачені Порядком.
Варто зазначити, що холодильне та інше обладнання, що розміщується поряд з ТС, необхідне для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, має бути передбачено схемою розміщення ТС. При цьому загальна площа, яку займає таке обладнання, не може перевищувати 25 % площі цієї ТС.
Паспорт прив’язки ТС виготовляється у 2-х примірниках та надається органом з питань містобудування та архітектури протягом 10 робочих днів з дня подання зазначеної заяви та оформляється відповідно до затвердженої форми.
Паспорт прив’язки ТС не надається за умов:
- подання неповного пакета документів, визначених Порядком;
- подання недостовірних відомостей.
Паспорт прив’язки ТС видається на безоплатній основі та підлягає реєстрації в журналі реєстрації паспортів прив’язки або в електронному журналі органом, який його видав, з подальшим внесенням інформації про ТС до містобудівного кадастру. Строк дії паспорта прив’язки ТС визначається органом з питань містобудування та архітектури відповідної ради або районної державної адміністрації з урахуванням строків реалізації положень містобудівної документації на місцевому рівні, однак його можна продовжити.
Важливо!
- Встановити ТС відповідно до паспорта прив’язки ТС (відхилення від паспорта прив’язки ТС) не допускається.
- Після розміщення ТС замовник подає до виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або відповідної районної державної адміністрації письмову заяву за затвердженою формою, у якій зазначає, що він виконав вимоги паспорта прив’язки ТС.
P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.