facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Конкурс на навчання для громадських радників

Дата публікації: 08.08.2018

Якщо Вам небайдужий розвиток Вашої громади, Ви добре розумієте її проблеми, прагнете змін і готові виділити час на допомогу громаді,  Міжнародний фонд “Відродження” запрошує Вас долучитися до регіональної команди громадських радників.

До участі запрошуються мешканці Харківської, Донецької, Луганської та Полтавської областей.

У команді Ви пройдете спеціалізоване навчання з кваліфікованими тренерами, знайдете підтримку однодумців з усієї України, дізнаєтесь та навчитесь як можна ефективно спрямувати свої зусилля на якісні зміни в житті громади. Пропонується навчання з різних питань, які можуть знадобитися раднику в громаді: безпека, фінансова грамотність, захист своїх прав, робота державних інститутів, пошук допомоги та встановлення зв’язків.

Щоб долучитися до формування команди та подати свою кандидатуру на навчання необхідно заповнити Інтернет-опитувальник https://tinyurl.com/y7pxue52 до 03 вересня 2018 року.

Результати опитування буде опрацьовувати конкурсна комісія. Члени комісії можуть зателефонувати Вам і уточнити додаткову інформацію після отримання Ваших відповідей на запитання Інтернет-опитувальника.

За результатами відбору Ви будете запрошені на безоплатне навчання, яке проходитиме в три етапи в період з вересня по листопад 2018 року.

 

Дати навчання:

Модуль І – 19-22 вересня

Модуль ІІ – 6-10 жовтня

Модуль ІІІ – 2-5 листопада

 

Участь в усіх етапах навчальної програми обов’язкова, випускники отримають свідоцтво.  Місце проведення – м. Харків. Організатори забезпечують проживання, харчування та відшкодування транспортних витрат.

Про результати відбору Ви будете повідомлені телефоном або електронною поштою, яку вкажете в опитувальнику.

Якщо виникають додаткові запитання, будь ласка, звертайтеся, контактний номер телефону: +38 097 128 02 10 (в робочий час з 10 до 18) або електронна скринька: paralegals.network@gmail.com.

Також додаткову інформацію, доступ до Інтернету та, за необхідності, допомогу в заповненні опитувальника Ви зможете отримати в місцевих центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги (http://legalaid.gov.ua/ua/local-centres) та офісах Мережі правового розвитку (http://ldn.org.ua/office/).

 

Як проходить навчання?

Навчальна програма громадських радників складається з трьох модулів. Кожен модуль розраховано на 3.5 дні. Модулі проходять з місячним інтервалом. Тобто, якщо перший модуль заплановано на жовтень, то другий – на листопад, а третій – на грудень.

Предмети першого модулю «Основоположні права людини»:

  • Права людини та їх захист
  • Запобігання дискримінації та права меншин
  • Базові правові питання
  • Де отримати правову допомогу: державна система та неурядові партнери

Предмети другого модулю «Життя в громаді»:

  • Самоорганізація в громадах
  • Бюджетування та пошук коштів
  • Адвокація та комунікація
  • Інформаційна безпека

Предмети третього модулю «Системні зміни через співпрацю»:

  • Відновні практики та діалог
  • Протидія домашньому насильству
  • Безпека в громаді

Програму складали провідні експерти, навчання проводять сертифіковані тренери. Для отримання фінальної сертифікації необхідно успішно пройти всі модулі. Під час навчання очікується, що майбутні громадські радники будуть дотримуватись дисципліни, проявляти активність та матимуть бажання отримувати нові знання та практики. З богу організаторів забезпечуються комфортні умови навчання та всі необхідні матеріали та технічні засоби.

По завершенню навчання, сертифіковані громадські радники можуть розпочинати свою діяльність в громадах. Спільно з вами ми напрацюємо зворотній зв’язок, систему комунікацій в мережі та методи моніторингу. Для активних громадських радників планується регулярне підвищення кваліфікації та знань.

Ми впевнені, що залучення громадських радників до вирішення правових та інших проблем людей –  це один з ефективних шляхів посилення спроможності жителів українських громад

 

Хто такі громадські радники?

В Україні в обласних центрах та великий містах рівень доступу до професійних юристів досить високий, навчальні заклади кожного року випускають нових спеціалістів і майже кожне місто може похвалитись чисельними вивісками «адвокат».

Але водночас багато громад не мають вільного доступу до таких спеціалістів – віддалені гірські села, невеликі населенні пункти, «вимираючи» сільські райони, малозабезпечені громадяни тощо. Ця нерівномірність розподілу змушує шукати інші шляхи отримання правової допомоги.

У той же час система підготовки юристів не враховує особливості роботи із бідними верствами населенням, вразливими соціальними групами, і дуже часто невміння чи небажання спілкуватися із складними клієнтами, зверхнє ставлення до людей, стає нездоланною перешкодою для таких людей у доступі до справедливого правосуддя.

В Україні наразі не існує єдиної моделі надання правової допомоги в невеликих чи віддалених громадах. Центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги та бюро правової допомоги організовують виїзні прийоми в певні населенні пункти, неурядові організації надають допомогу в сільських районах та тренують активістів сільських громад, аби вони мали змогу розбиратись в типових простих правових питаннях, окрім того існують он-лайн послуги, до яких можна звернутись через мережу Інтернет. Усі ці інструменти розширюють можливості доступу до правосуддя серед мешканців населених пунктів, де немає юристів та адвокатів, проте вони не повністю спираються на потреби та можливості місцевих громад та соціальних груп.

Нерівномірність розподілу професіональних надавачів правової допомоги змушує шукати нові додаткові механізми забезпечення доступу до системи правосуддя та правової допомоги, базуючись на міжнародному досвіді.

Громадські радники – це люди, які не мають юридичної освіти, але пройшли спеціальне навчання, спрямоване на правову допомогу жителям місцевої громади у найбільш типових для них питаннях.

Громадські радники, перш за все, є рушіями суспільних змін. У нашому розумінні – це активні люди, які користуються повагою, довірою та авторитетом з боку жителів громади (або молоді люди, що прагнуть їх здобути і роблять для цього відповідні дії).

Громадськими радниками можуть бути представники сервісних організацій, органів місцевого самоврядування чи виконавчої влади, а також студенти юридичних факультетів, які навчаються в обласних центрах, але, час від часу, повертаються до своїх громад, де можуть надавати консультації. Окрім того, досить успішно функції громадських радників можуть брати на себе соціальні працівники та волонтери, адже вони мають навички комунікації з людьми, які перебувають в складних життєвих обставинах, а також працівники бібліотек, шкільні вчителі правознавства та лідери громадської думки тощо. Власне, громадським радником може бути представник будь якої професії, якщо в нього є можливість навчатись та бажання реалізовувати себе в громаді.

У переважній більшості країн громадські радники не отримують грошової винагороди за свою діяльність, але набувають авторитету та популярності у своїй громаді, просувають позитивні зміни в ній, адже володіють знаннями, є джерелом достовірної інформації та дієвих контактів, здатні пояснити можливі наслідки дій людини, спираючись на отриману систему знань та широкий світогляд.

 

Що можуть громадські радники?

Вони будуть почуті та до їх думки прислухаються, адже вони пройшли спеціалізоване навчання, розроблене провідними експертами, міжнародними організаціями та державною системою безоплатної правової допомоги.

До них звертаються за порадою та допомогою – не лише окремі громадяни, але й представники місцевої влади, яким потрібні підказки у процесах реформування, децентралізації, комунікації тощо.

Громадські радники можуть ініціювати та реалізовувати позитивні зміни в своїх містах та селах та отримати підтримку від донорів, держави та громади.

В складі мережі громадських радників вони продовжують навчатись, подорожувати, посилювати свої спроможності та знання, вони отримують необхідні інформаційні матеріали та технічну підтримку. Про їх успіхи знають не лише сусіди, але й вся країна.

Сьогодні стати громадським радником може кожен активний громадянин України, який відчуває бажання творити позитивні зміни у суспільстві, здатен вчитися та навчати, а також якісно спілкуватись з мешканцями своїх громад.

 

Ініціатива побудови мережі громадських радників та їх відповідне навчання підтримується спільно Координаційним центром з надання правової допомоги, Міжнародним фондом «Відродження», Мережею правового розвитку та іншими партнерами у сфері захисту прав людини.

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×