facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Правова допомога учасникам бойових дій у Білій Церкві: Підсумки року та перемоги

Дата публікації: 12.01.2016

Вже два роки Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність» надає правову допомогу учасникам АТО та членам їх родин. Тільки за 2015 рік понад 1000 осіб звернулись до організації та отримали таку необхідну підтримку.

Щоб обговорити проблемні питання правового захисту учасників бойових дій та здобутки за 2015 рік, 29 грудня відбувся круглий стіл «Правовий захист військовослужбовців та учасників АТО на Білоцерківщині: підсумки 2015 року», у якому взяли участь юристи Центру правової інформації та консультацій у Білій Церкві та партнерські організації.

Юристка Центру Марина Лисич розповіла учасникам:

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» Білоцерківська міська громадська організація «Правова єдність» протягом року надавала безоплатну правову допомогу та юридичний супровід військовослужбовцям, учасникам АТО, членам їх сімей. За останній рік до організації звернулись понад 1000 осіб. Ми їх консультували, надавали необхідну інформацію, у разі потреби захищали права військовослужбовців у суді.

Учасники озвучили проблеми, з якими вони стикаються у своїй роботі. Зокрема, спостерігається низька поінформованість військових про право на санаторно-курортне лікування та порядок його реалізації, про право на безоплатне лікування та реабілітацію. Військовослужбовці і досі не знають перелік установ, що можуть це забезпечити. Є питання і з лікуванням демобілізованих військовослужбовців у військових госпіталях тощо. Також під час круглого столу обговорили питання необхідності виїзних засідань військово-лікарської комісії та медико-соціальної експертної комісії у складних випадках, коли військовий знаходиться у вкрай важкому стані і не може пересуватися.

У місті надзвичайно гостро стоїть проблема забезпечення житлом учасників АТО через відсутність коштів. Ситуація із земельними ділянками теж напружена, адже вільних земель недостатньо. І влада робить все можливе аби їх віднайти.

Керівник Центру правової інформації та консультацій Ольга Настіна зазначає:

Іноді є проблеми, які юристи не в змозі вирішити правовими методами, адже є необхідність внесення змін в законодавство. Наприклад, питання оформлення пенсії по втраті годувальника, який на день загибелі служив у резерві. Або питання відсутності мінімального страхового стажу для призначення пенсії по інвалідності тощо. Більшість пільг можна реалізувати тільки маючи на руках посвідчення учасника бойових дій, а от довідки про безпосередню участь в АТО, яка і є підставою для надання такого статусу, недостатньо. Отже, потрібно змінити законодавство про соціальне забезпечення учасників бойових дій, яке вже за майже два десятка років застаріло і не відповідає сучасним викликам.

У круглому столі взяли участь виконавчий директор Української фундації правової допомоги Микола Сіома, директор Білоцерківського місцевого центру з надання вторинної правової допомоги Оксана Сірик та інтегратор організації Анатолій Мартосіч, директор Регіонального центру з надання вторинної правової допомоги в Київській області Олександр Позняк, представники БМГО «Асоціація учасників бойових дій та учасників АТО», БМГО «Рада матерів учасників АТО», юрист Білоцерківського об’єднаного міського військового комісаріату, начальник (командир) Білоцерківського військового госпіталю Микола Самарський та юрист установи Віктор Кіккас, представники Управління пенсійного фонду в м. Біла Церква, Управління охорони здоров’я Білоцерківської міської ради, відділу квартирного обліку Білоцерківської міської ради, студенти юридичної клініки Білоцерківського національного аграрного університету «Право і практика», регіональні ЗМІ.

За підсумками обговорення учасники сформулювали основні задачі на 2016 рік, домовились про активну взаємодію. Бо лише спільна праця і військових, і держави, і громадських організацій дасть зрушення і позитивні результати у вирішенні гострих проблем учасників АТО та членів їх родин.

Довідка
Мережа Центрів правової інформації та консультацій працює в партнерстві з Українською Фундацією правової допомоги спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги Міністерства юстиції України за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×