facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Алгоритм дій водія у разі дорожньо-транспортної пригоди

Дата публікації: 28.04.2021

Водій потрапив у дорожньо-транспортну пригоду, в якій не вважав себе винуватим. Водночас протокол на місці ДТП поліція склала лише на нього, а не на обох учасників аварії. На прикладі цієї історії юрист Вінницького Офісу Мережі правового розвитку Олександр Довбиш принагідно нагадує, як слід діяти на захист своїх прав водіям, які потрапили у ДТП.  

На фото: Олександр Довбиш, юрист Вінницького офісу МПР.

Вінничанин Сергій звернувся до Офісу при громадській організації  «Подільський центр прав людини» у квітні поточного року з проханням надати йому правову допомогу.

Розповів, що ввечері 13 березня 2021 року він, керуючи, власним легковим автомобілем, рухався у бік свого дому. Після зупинки перед виїздом на перехрестя розмістився у крайньому лівому ряді, оскільки мав намір на перехресті повернути ліворуч. Дочекавшись зеленого сигналу світлофора, у потоці транспортних засобів виїхав на перехрестя, завчасно увімкнувши сигнал повороту ліворуч. Слідуючи за автомобілем, що також повертав ліворуч, Сергій помітив автомобіль, що на великій швидкості наближався до перехрестя із зустрічного напрямку. Оцінивши відстань до автомобіля, що наближався, аби не створювати для автівки перешкоди, чоловік негайно зупинив свій транспортний засіб та надав перевагу в проїзді зустрічному автомобілю.

Не зважаючи на те, що автомобіль Сергія застиг на одному місці, водій зустрічного авто не зменшив швидкість при виїзді на перехрестя та скоїв зіткнення із автомобілем Сергія.

На місце ДТП було викликано екіпаж патрульної поліції, який склав схему ДТП та протокол по справі про адміністративне правопорушення. При цьому клієнт зазначив, що протокол поліціанти склали тільки щодо Сергія.

Однак на його думку, зіткнення було вчинено не з його вини, а з вини іншого учасника ДТП. Тому Сергій хотів довести свою правоту через суд і потребував для цього допомоги правників.

Юрист вивчив ситуацію, що склалася, і роз’яснив Сергієві послідовність дій водія у разі ДТП:

  1. Зупинити транспортний засіб, включити аварійну сигналізацію та встановити знак аварійної зупинки на відстані не ближче, ніж за 20 м до транспортного засобу.
  2. Оцінити, чи є постраждалі в результаті автопригоди особи. Від наявності чи відсутності постраждалих осіб залежить міра відповідальності учасників ДТП. Якщо хтось із учасників ДТП зазнав тілесних ушкоджень, слід терміново викликати «швидку» для встановлення фізичного стану потерпілого та надати йому першу медичну допомогу.
  3. Викликати працівників поліції для фіксації ДТП.
  4. Важливо переконатися, чи не перебувають учасники ДТП у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Якщо така підозра підтверджується стосовно когось із водіїв, слід наполягати, щоб працівники поліції провели відповідний медичний огляд учасника пригоди.
  5. Увага! В жодному разі не залишайте місце аварії. Наполягайте, щоб працівники поліції належним чином склали схему ДТП, зафіксували свідків події, місце розташування камер відеоспостереження.
  6. У будь-якому випадку водієві бажано самостійно паралельно фіксувати на засоби фото- та відеофіксації місце ДТП та дії працівників поліції. Зазначені докази згодом можуть стати в нагоді під час розгляду справи в суді.
  7. За можливості повідомте про ситуацію, що склалася, своїх рідних чи близьких. Можливо, хтось із них може приїхати на допомогу. Не завжди водії після вчиненого ДТП можуть адекватно оцінювати ситуацію, що склалася. Якщо у вас є контакти адвоката, зателефонуйте йому для отримання консультації про порядок дій.

Про страховку
У разі настання ДТП, водії яких мають діючі поліси обов’язкового страхування можуть спільно скласти повідомлення про ДТП (європротокол), не викликаючи при цьому працівників поліції. Складення Європротоклолу можливо лише якщо відсутні травмовані особи; водії погоджуються щодо обставин скоєння ДТП; у водіїв відсутні ознаки алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння.
Аби отримати страхове відшкодування за умовами страхових договорів, слід у найкоротший термін повідомити страхову компанію про ДТП. Контактні дані страхових компаній завжди мають бути у водіїв при собі. За можливості слід запросити на місце ДТП страхових агентів. Пошкоджений автомобіль бажано зберігати в такому стані, в якому він знаходився після ДТП, допоки його не огляне призначений страховиком аварійний комісар або експерт з метою визначенні суми збитків.

Варто додати, що, отримавши вичерпну консультацію, Сергій вирішив для належного захисту своїх прав та інтересів в суді укласти договір про правову допомогу з адвокатом.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×