Чи може ФОП оформити допомогу для малозабезпечених сімей
Дата публікації: 08.07.2021
Наскільки реально у нинішніх умовах фізичній особі-підприємцю отримати підтримку держави у вигляді матеріальної допомоги для малозабезпечених сімей? Адже зараз, внаслідок карантину* та періодичних локдаунів чимало ФОПів переживають матеріальні труднощі. Такий запит отримали від місцевого жителя юристи Сумського офісу Мережі правового розвитку. Консультацію підготувала Ірина Кузіна – юристка-практикантка Офісу при громадській організації «Північна правозахисна група».
Згідно з чинним законодавством, доходи фізичної особи-підприємця** (ФОП) враховуються при розрахунку прожиткового мінімуму сім`ї. Якщо дохід більше прожиткового мінімуму для сім`ї, отримувати допомогу не можна. Основна проблема в даному випадку це, те, як держава сприймає обсяг доходу з провадження діяльності ФОП.
Для приватних підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, сукупний дохід (незалежно від отриманого прибутку) за кожен місяць розраховується за таким принципом:
- ФОП платники єдиного податку І групи – враховується дохід на рівні мінімальної заробітної плати (станом на 01.01.2021 – 6000 грн.)
- ФОП платники єдиного податку ІІ групи – два розміри мінімальної зарплати (станом на 01.01.2021 – 12000 грн.)
- ФОП платники єдиного податку ІІІ групи – три розміри мінімальної зарплати (станом на 01.01.2021 – 18000 грн.).
Тобто, ФОП, який є платником єдиного податку І групи, з більшою вирогідністю може отримати допомогу малозабезпеченим сім`ям, ніж ФОП-платник ІІ та ІІІ груп.
Якщо ж ФОП одночасно є матір’ю/батьком, який/яка виховує дитину самостійно, то тоді сума середнього доходу сім`ї буде ділитися на кількість людей у сім`ї – тому в даному випадку шанс отримати допомогу*** є вищим.
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
**Відповідно до п.п. 1 п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (ПКУ) доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. Більше – за посиланням: http://tr.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/print-190718.html
*** Як підприємцю отримати від держави допомогу по частковому безробіттю, читайте у статті “Допомога по частковому безробіттю за умов карантину: актуальні поради”.
P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.