facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи може керівництво ОСББ вимагати від мешканців додаткові платежі

Дата публікації: 06.11.2018

До Херсонського офісу Мережі правового розвитку звернулася жінка з проханням надати правову оцінку діям керівництва ОСББ та порекомендувати, як реагувати на подібні вимоги.

Проблема полягала в наступному: на дверях під’їздів багатоквартирного будинку були розклеєні оголошення, в яких повідомлялося, що правління їхнього Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) прийняло  рішення зібрати кошти в сумі 28 000 грн на приведення системи електропостачання будинку у відповідність до технічних вимог. У зв’язку з чим всі мешканці мали здати по 100 грн голові ОСББ.
Така вимога викликала обурення у мешканців будинку, адже, приймаючи рішення про створення ОСББ, вони сподівалися на ефективне управління спільним майном та раціональне витрачання чималих коштів, які щомісячно сплачуються ними на управління будинку.

Юристка Офісу при громадській організації «ІРЦ «Правовий простір», адвокатеса Маргарита Плахотнюк (на фото) роз’яснила, що вищеописані вимоги є незаконними, відтак власники квартир не повинні їх виконувати з огляду на наступне:

  1. Встановлення порядку сплати, переліку та розміру внесків і платежів для співвласників є виключною компетенцією загальних зборів ОСББ. Таке положення закріплене в статті 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку». В свою чергу, правління розпоряджається наявними коштами в межах затвердженого загальними зборами кошторису для виконання статутних цілей. Правління ОСББ не може встановлювати жодних додаткових платежів на власний розсуд.
  2. Внески і платежі, які щомісячно сплачують співвласники будинку, повинні в своїй структурі передбачати кошти на утримання,  реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна. Таким чином, гроші на приведення системи електропостачання будинку у відповідність до технічних вимог правління має виділяти із коштів, сплачених співвласниками в якості щомісячних платежів.
  3. Оскільки співвласники володіють приміщеннями різної площі, платежі не можуть встановлюватись в однаковому для всіх розмірі. Стаття 20 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» передбачає, що розмір внесків є пропорційним до загальної  площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×