facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи може переселенець отримати субсидію, якщо мешкає в орендованій квартирі без договору

Дата публікації: 03.01.2023

Як отримати субсидію людині, яка має статус внутрішньо переміщеної особи (ВПО), не зареєстрована в житловому приміщенні, але фактично проживає в ньому без укладення договору наймання (оренди) житла? З таким питанням одразу кілька  людей упродовж місяця звернулися до Білоцерківської громадської організації «Правова єдність». Консультацію на актуальну тему підготувала юристка організації Людмила Власенко.

Людмила Власенко,
юристка ГО «Правова єдність».

Умови надання житлової субсидії визначені Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами від 15.11.2022 р., далі — Положення).

Відповідно до пункту 22 Положення, житлова субсидія призначається одному з членів домогосподарства, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому без укладеного договору наймання (оренди) житла, у разі, коли вони є внутрішньо переміщеними особами.

Отже, ВПО мають право на отримання субсидій за фактичним місцем проживання, а не за місцем реєстрації. При цьому дозвіл власника орендованого житла не передбачений чинним законодавством.


Важливо!
Для ВПО не є обов’язковим подавати договір оренди житла – однак у такому випадку посадова особи виконавчого органу  роблять акт обстеження щодо фактичного проживання та передають до УПФУ. Це необхідно для того, щоб визначити склад сім’ї та підтвердити те, що зазначено d декларації, бо в цьому приміщенні можуть бути зареєстровані інші особи.


Зверніть увагу!
Від 1 грудня 2022 року повноваження приймати звернення на призначення житлових субсидій отримав Пенсійний фонд України.

Подати документи на призначення житлової субсидії до органів Пенсійного фонду України можна декількома способами:

  • особисто, звернувшись до обраного сервісного центру Пенсійного фонду України.
  • поштою, на адресу органу Пенсійного фонду України.
  • в режимі online — через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України чи мобільний застосунок Пенсійного фонду.


Крім того, можна подавати документи на призначення субсидій до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, центрів надання адміністративних послуг та через портал Дія.


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×