Чи може староста ОТГ обіймати декілька посад
Дата публікації: 10.10.2018
В Україні з 2015 року триває створення об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Оскільки процес це новий, у людей, які об’єдналися в ОТГ і надали своїм землякам певні повноваження, виникають питання. Так, приміром, жителі села Широка Балка, що на Херсонщині, під час чергової виїзної консультації поцікавилися у юриста Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслава Ляха (на фото): чи може староста ОТГ обіймати декілька посад? Пояснення юриста – далі.
Об’єднана територіальна громада (ОТГ) — це адміністративно-територіальна одиниця в Україні, утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Станом на 10 квітня 2018 року на території України було створено 728 об’єднаних територіальних громад, в яких проживає 6,3 млн осіб.
На сьогодні староста села керується Законом України «Про місцеве самоврядування» де в ч. 6 ст. 14-1 передбачено, що староста позбавлений права обіймати декілька посад.
- Староста є виборною посадовою особою місцевого самоврядування.
- Староста обирається жителями села, селища (сіл, селищ), розташованого на території відповідного старостинського округу, на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування в порядку, визначеному законом, і здійснює свої повноваження на постійній основі.
- Повноваження старости починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України“Про службу в органах місцевого самоврядування” на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації.
- Строк повноважень старости, обраного на чергових виборах, становить п’ять років, крім випадків дострокового припинення його повноважень з підстав і в порядку, визначених цим Законом.
- Староста є членом виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради за посадою.
- Староста не може мати інший представницький мандат, суміщати свою службову діяльність з іншою посадою, у тому числі на громадських засадах, займатися іншою оплачуваною (крім викладацької, наукової і творчої діяльності, медичної практики, інструкторської та суддівської практики із спорту) або підприємницькою діяльністю.
- Порядок організації роботи старости визначається цим та іншими законами, а також Положенням про старосту, затвердженим сільською, селищною, міською радою.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.