facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи можна приводити до укриття домашніх тварин під час повітряної тривоги

Дата публікації: 05.02.2024

Приводом для цього розʼяснення адвокатки адвокатки, виконавчої директорки ГО «Подільська правова ліга» Анастасії Площинської став випадок, який стався у Києві 14 грудня 2023 року. Тоді двох дітей, які під час повітряної тривоги прийшли до укриття зі своїм собакою, охоронець не пустив до приміщення…

Докладніше про ситуацію можна почитати за цим посиланням.
Після оприлюдення інциденту в українських медіа ми отримали питання одразу від кількох місцевих мешканців, чи дійсно законом заборонено приводити домашніх тварин в укриття, тобто під час повітряної тривоги відмовити в перебуванні можуть кожному господарю чотирилапих?

Анастасія Площинська, адвокатка, виконавча директорка ГО “Подільська правова ліга”.

Насправді на момент вищезгаданого випадку дійсно діяли законодавчі норми, які не дозволяли приводити домашніх тварин в укриття.

Так, у Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту (Витяг із Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09 липня 2018 року N 579) зокрема було зазначено:
2. Населення, яке підлягає укриттю, прибуває до споруд фонду захисних споруд із засобами індивідуального захисту, дводобовим запасом продуктів у поліетиленовій упаковці (якщо їх закладення не передбачено в таких спорудах), а також найбільш необхідними речами. Забороняється приносити до споруд легкозаймисті речовини або речовини, що мають сильний запах, а також громіздкі речі, приводити тварин.

Однак після розголосу та втручання в ситуацію правоохоронних органів у січні 2024 року до документа внесли зміни. А саме:

1. Внести до глави 4 розділу VII Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09 липня 2018 року N 579, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 року за N 879/32331, такі зміни:

1) у другому реченні пункту 2 слова “, приводити тварин” виключити;

2) пункт 3 доповнити вісьмома новими абзацами такого змісту:

“Особи, які прибувають до об’єктів фонду захисних споруд з домашніми тваринами, розміщуються в окремих приміщеннях або відокремлених місцях.

Власник домашньої тварини або особа, яка її супроводжує, забезпечує:

  • постійний нагляд за домашніми тваринами;
  • необхідні умови, що відповідають біологічним, видовим та індивідуальним особливостям домашньої тварини;
  • безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди домашньою твариною;
  • безпеку супроводжуваної домашньої тварини;
  • дотримання вимог санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм та правил;
  • наявність повідка для домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя чи здоров’я людини, а також намордника на собаках порід, що включені до Переліку небезпечних порід собак, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2021 року N 1164“.

Отже, тепер до укриття під час повітряної тривоги приходити з домашніми тваринами можна. Варто лише дотримуватися вимог, зазначених вище.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×