facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи можна звільнити працівника у вихідний

Дата публікації: 21.02.2018

Автор: В’ячеслав Лях, юрист ГО “Білозерський центр регіонального розвитку”

Працівник пішов у відпустку, під час якої написав заяву на звільнення. День звільнення, який він вказав у заяві, припадає на його вихідний (чоловік працює позмінно). Але цей день є робочим для підприємства. Роботодавець вагається: звільняти людину у вихідний для неї день чи зробити це наступного, робочого, дня. Юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку при ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” В’ячеслав Лях роз’яснює законодавчі норми, які регулюють це питання.

На практиці роботодавці часто відмовляються звільняти працівників у вихідний день, керуючись ч.2 п.2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту, Мінсоцзахисту України від 29.07.1993 №58. Відповідно до неї, «днем звільнення вважається останній день роботи». Але, цю норму слід розуміти дещо інакше.

В день звільнення працівник все ще перебуває у трудових відносинах з роботодавцем, та в будь-якому випадку Інструкція №58 не регулює питання щодо порядку звільнення працівників.

Дане питання регулюється виключно Законом, норма якого чітко вказує на право працівника звільнитися саме тоді, коли він цього забажав.

У трудовому законодавстві, а саме в ст.116 Кодексу законів про працю України, зазначається: якщо працівник у день звільнення не працював, то належні йому при звільненні суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок.

Також, можливість звільнення працівника, наприклад, під час відпустки, коли він не працював, чітко передбачена ст. 3 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР.

Отже, законодавець не обмежує роботодавця в звільненні працівника у вихідний чи не робочий для нього день. Звісно, якщо цей день є робочим для роботодавця. Але при звільненні слід чітко дотримуватися всіх необхідних організаційно-правових нюансів щодо видачі трудової книжки та наказу про звільнення.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×