Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи потрібен дозвіл на виїзд дитини за кордон від батька-аліментника

«Батько моєї дитини ухиляється від сплати аліментів. Чи повинна я обов’язково оформлювати дозвіл від нього, якщо хочу виїхати з сином за межі України?» З таким запитом до Вижницького офісу Мережі правового розвитку звернулася пані Ганна з смт. Берегомет Чернівецької області. Відповідь подає юристка Офісу при громадській організації  «Комітет виборців» Валентина Ткач.

На фото: Валентина Ткач, юристка Вижницького офісу МПР.

Відповідно до Закону України №7277 «Про посилення відповідальності за несплату аліментів», який вніс зміни до чинного сімейного законодавства, один із батьків має право тимчасово вивезти дитину за кордон без дозволу іншого, якщо той заборгував аліменти.
Тобто, той із батьків, із ким за рішенням суду або висновком органів опіки та піклування проживає дитина, самостійно вирішує питання тимчасового виїзду за межі України на строк до одного місяця та більше з метою лікування, навчання, участі дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах, оздоровлення та відпочинку дитини за кордоном, у разі:
1) наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів;
2) наявності заборгованості зі сплати аліментів, підтвердженої довідкою про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за три місяці, якщо аліменти сплачуються на утримання дитини з інвалідністю, дитини, яка хворіє на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади. Це має підтверджуватися документом, виданим лікарсько-консультативною комісією лікувально-профілактичного закладу в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я.
Про це йдеться в статті 157 Сімейного кодексу України.

Для того, щоб вивезти дитину за кордон без дозволу боржника з аліментів, треба отримати довідку про наявність заборгованості зі сплати аліментів.
Таку довідку видає орган державної виконавчої служби протягом 10 днів на вимогу стягувача, і дійсна вона упродовж одного місяця із дня видачі.

Водночас це не означає, що другий із батьків може спокійно вивозити дитину за кордон аж до досягнення нею повноліття. Боржник з аліментів може розплатитися, і тоді його права відновлюються. Тому щоразу, збираючись відправити дитину за кордон, треба перевіряти реєстр боржників з аліментів.

Будь-хто з батьків має право давати чи не давати дозвіл на вивезення дитини за кордон. Якщо людина не виконує своїх обов’язків по відношенню до дитини – в даному випадку не сплачує аліменти, то його тимчасово позбавляють такого права. І тим самим держава захищає інтереси дитини.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×