facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи законно вручати повістки до військкомату на вулиці (відео)

Дата публікації: 05.08.2022

Мені вручили повістку посеред вулиці – що робити? Чи законно це зараз? Чи одразу відправляють на фронт? Що буде, якщо проігнорувати повідомлення? Відповіді на ці питання – у відео Коломийської ТРК «Нове телебачення краю».  Зокрема ситуацію коментує Інна Колесник –  юристка ГО «Трикутник» організації, яка є частиною коаліції «Солідарність та справедливість»*.

Саме повістки для уточнення інформації про особу та проходження медичної комісії можуть вручити усім чоловікам від 18 до 60 років. Місце вручення не має значення: це може бути робота, блокпост, кафе чи вулиця, стверджує джерело з посиланням на очільника Коломийської військової адміністрації Любомира Глушкова.

Ці слова підтверджує і юристка Інна Колесник. Але якщо місце вручення повістки значення не має, то видавати її можуть лише уповноважені на це особи.

На фото: Інна Колесник –  юристка ГО «Трикутник» (м. Коломия).
  • Це мають бути посадові особи військкомату, ОМС або посадові особи органів внутрішніх справ. Це не може бути поліцейський, якого викликали за скаргою сусіда на кшталт «ви за голосно слухаєте музику» чи не подобається інше діяння. В такому випадку поліцейський може максимум скласти протокол і зафіксувати правопорушення, а не вручати повістку як каральний документ, який він витягнув із кишені чи блокнота і вручив замість штрафу. Це неприпустимо, – зауважує юристка.

Коли вручають повістку, людина має право дізнатися, хто її видає і перевірити посвідчення уповноваженої особи. А вже потім – ретельно переглянути, як заповнений документ.

  • Перевіряти все, що написано, як у посвідченні особи, так і в самій повістці – обов’язково. Не варто цього соромитися чи хвилюватися, – радить Інна Колесник.

Існують 4 види повісток:

  • для уточнення даних,
  • для проходження військово-лікарської комісії,
  • повістка мобілізаційного розпорядження,
  • повістка-призов на строкову військову службу (зараз не видається).

Перші два види – для уточнення даних і для проходження військово-лікарської комісії – можуть заповнити при людині.

  • Якщо вам вручають саме таку повістку як виклик – грубо кажучи, «прийдіть, а там уже поговоримо», то, в принципі, така повістка може бути складена і заповнена при вас. Але вона не може називатися повісткою на відправлення чи мобілізаційним розпорядженням, де буде чітко написано дату, коли ви відправляєтеся на службу в лави ЗСУ, – наголошує юристка.

Щодо третього виду – мобілізаційного розпорядження, то таку повістку мають заповнити заздалегідь і вручити особисто. Внутрішні накази повинні бути сформовані, і вже, як результат, ця повістка видається конкретній людині. Особу розшукують за її місцем проживання або роботи, на роботі керівництву також вручається повідомлення, яке теж має бути оформлене за підписом.

Однак навіть така повістка не означає, що завтра людина опиниться на фронті…

Інші подробиці дивіться у відео.

*«Солідарність та справедливість» – коаліція,  у складі якої об’єднали зусилля 15 членських та 7 партнерських організацій Мережі правового розвитку для створення комплексних рішень подолання криз війни. Утворилася на початку повномасштабної війни росії проти України, відколи Мережа розгорнула програму гуманітарного реагування #StandWithUkraine.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×