COVID-19 і дезінфекція: як обрати надійний та безпечний засіб
Дата публікації: 03.12.2020
Питання громадського здоров’я, які загострилися із пандемією COVID-19*, все більше спонукають людей звертатися за роз’ясненнями до юристів. Приміром, хто б міг до введення карантину подумати, що у правників консультуватимуться щодо засобів дезінфекції. Саме з такими запитами часто стикаються останнім часом співробітники Скадовського офісу Мережі правового розвитку. Актуальну консультацію підготував юрист Сергій Кеба.
У зв’язку з масштабами пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 такий метод її профілактики як дезінфекція медики рекомендують як дійсно дієвий.
При цьому мешканці Херсонщини, які звертаються до Офісу при громадській організації «Скадовщина – мій рідний край», все частіше цікавляться, якими засобами дезінфекції обробляють громадські місця загального користування, які з них дозволено продавати та використовувати в Україні, а які ні, якими можуть бути наслідки для здоров’я людини від цих хімікатів, адже багато хто скаржиться на їх надмірне використання.
Як вибрати дійсно надійний та безпечний засіб для лікарні, офісу, дитячого садка, школи, транспорту, кафе? З цим питанням постійно зіштовхуються роботодавці, керівники підприємств, установ, організацій, фізичні особи підприємці, представники органів державної влади та місцевого самоврядування – власне, кожен громадянин.
Зокрема нещодавно за консультацією щодо засобів дезінфекції звернулася мешканка Скадовська, власниця крамниці пані Марія. Від самого початку карантину вона самостійно купує дезінфекційні засоби для свого магазину, але все частіше замислюється щодо їх дієвості та безпечності.
Стурбованість жінки не є безпідставною, оскільки для дезінфекції зараз дійсно використовують хімічні речовини, які можуть викликати алергічні реакції чи мати токсичні наслідки для здоров’я людини. Тому ми рекомендуємо пильно і зважено вибирати деззасоби.
Перевагу варто надати тим, в інструкції до використання яких передбачено знезараження вірусних агентів. Бажано обирати препарати, які не пошкоджують об’єкти обробки, не мають різкого запаху, є безпечними для людей і навколишнього середовища, прості у приготуванні робочих розчинів та які забезпечують якісну дезінфекцію при невисокій концентрації розчину.
Звертаємо увагу на те, що в Україні діє Постанова КМУ
від 03 липня 2006 року «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації)
дезінфекційних засобів». Відповідно до діючого Порядку,
державна реєстрації (перереєстрація) дезінфекційних засобів проводиться Міністерством
охорони здоров’я (МОЗ) України за заявою юридичної або фізичної особи.
Однією з вимог реєстрації дезінфекційного засобу є надання заявником засвідчених в установленому законодавством порядку
результати оцінки (звіти і протоколи) специфічної активності, безпечності,
якості (ефективності) засобу та результати випробування на практиці, проведені
згідно з вимогами належної лабораторної практики або виконані відповідно підприємствами,
установами, організаціями, що акредитовані на право проведення відповідних
робіт в установленому законодавством порядку.
До того ж МОЗ затверджує порядки проведення зазначених досліджень, а також встановлює методи випробувань дезінфекційних засобів, контролю за їх відповідністю вимогам стандартів, інших нормативних документів.
В Україні діє Державний реєстр дезінфекційних засобів, де можна знайти рекомендаціями для їх використання у офісах, закладах охорони здоров’я, дошкільних навчальних закладах та житлових, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщень, будівлях і спорудах, транспортних засобах, на об’єктах громадського харчування та торгівлі, у громадських місцях, на територіях населених пунктів, у місцях масового відпочинку та рекреаційних зонах. Залежно від мети використання реєстр має різне призначення.
*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.
P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.