Декрет по догляду за дитиною до 6 років: чи має мати право на субсидію
Дата публікації: 24.12.2021
Чи має мати, яка перебуває у декретній відпустці по догляду за дитиною до 6 років за висновком лікарсько-консультативної комісії (ЛКК), право на субсидію? З таким питанням до Сумського офісу Мережі правового розвитку звернулася місцева мешканка пані Юлія*. Роз’яснення підготував юрист–практикант Офісу Дмитро Мурач.
Соціальна допомога з боку держави є одним із ключових напрямків на шляху євроінтеграції України. Основним видом такої допомоги в Україні є субсидія. Експерти зазначають, що за весь період реалізації такої форми матеріальної підтримки населення її отримували щосезону близько 2,5 млн українських домогосподарств. Однак таке середнє значення є досить незначним, варто лише згадати, що наприкінці 2017 року субсидіями користувалися 7 млн домогосподарств, що вказує на тенденцію зниження кількості виплат соціальної допомоги.
Але уряд України на шляху євроінтеграції нашої держави намагається подолати цю проблему методом затвердження відповідних нормативно-правових актів. Так, 15 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову №1184 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», що продукувала значні зміни до законодавства України з питань порядку та умов надання житлових субсидій.
Ці зміни стосувалися введення до Порядку призначення субсидії спеціального права на отримання субсидії особам, у яких були відсутні доходи у зв’язку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря).
Таким чином, до заяви та декларації на призначення житлової субсидії достатньо додати копію або витяг із наказу із місця роботи про надання відпустки по догляду за дитиною та копію висновку ЛКК закладу охорони здоров’я, затвердженого Міністерством охорони здоров’я України.
Однак законодавець наголошує, що право на таку субсидію мають виключно матері, які перебувають у трудових відносинах. Для всіх інших право на ці соціальні трансфери обмежено.
Особа також не має права на призначення субсидії у наступних випадках:
- якщо мати не знайшла роботу після догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, а також протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення субсидії;
- якщо у матері доходи відсутні або менші мінімальної зарплати;
- якщо вона понад 3 місяці не сплачувала єдиний соціальний внесок.
Зауважимо, що в разі відмови у призначенні житлової субсидії з визначених причин, особа має право повторно звернутися до Департаменту соціального захисту населенняїї свого регіону для повторного розгляду заяви.
*Ім’я змінено з етичних міркувань.
P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.