facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Дітям до 18-ти, або Чи мають право неповнолітні працювати

Дата публікації: 21.11.2018

До Білозерського офісу Мережі правового розвитку звернулася пані Марина, яка попросила роз’яснити, чи може її 15-річна донька офіційно працевлаштуватися. Консультацію подає юрист Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях (на фото).


За загальними правилами, на роботу можуть бути прийняті особи, яким виповнилося 16 років. Але за згодою батьків на роботу можуть прийняти і в 15 років. Та слід звернути увагу, що до роботи неповнолітні можуть бути допущені лише у вільний від навчання час та лише на легкі роботи, що не завдають шкоди здоров’ю.
Також статтею 187 Кодексу законів про працю України передбачено, що неповнолітні, тобто особи, які не досягли 18-ти років, у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.
При прийняття на роботу з неповнолітнім в обов’язковому порядку повинен бути укладений письмовий трудовий договір та ні в якому разі не може бути встановлений випробувальний термін.
Слід звертати увагу, що забороняється застосування праці осіб молодше 18-ти років на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах.
Забороняється також залучати осіб молодше 18-ти років до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми.
Суворо заборонено залучати працівників до 18-ти років до нічних, надурочних робіт та у вихідні дні.
Усі особи, молодші 18-ти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21-го року, щороку підлягають обов’язковому медичному огляду.
Звільнення працівників молодше 18-ти років із ініціативи власника або уповноваженого ним органу допускається тільки за згодою районної (міської) служби у справах дітей.

Головне фото до статті: studway.com.ua

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×