facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Доктор «на вибір»: як укласти договір із терапевтом, педіатром та сімейним лікарем

Дата публікації: 05.04.2018

Міністерство охорони здоров’я України затвердило порядок правил, за якими українці тепер самі обиратимуть терапевтів, педіатрів та сімейних лікарів. Цей порядок є обов’язковим для усіх закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу. Отже з 2 квітня лікаря можна обрати у будь-якому медзакладі, незалежно від місця прописки чи проживання. Поради юриста Татарбунарського офісу Мережі правового розвитку при Одеській обласній організації ВГО «Комітет виборців України» Леоніда Семененка допоможуть зробити оптимальний вибір «свого» лікаря і правильно оформити документи.

Леонід Семененко. Фото: legalspace.org

Протягом останніх місяців у медіа з’являється доволі багато інформації  щодо порядку обрання українцями свої сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Кожне джерело надає свої пропозиції, кожен фахівець – свої поради. Всі вони, звісно, мають право на існування, а українці – право на те, аби скористуватися ними при виборі своїх лікарів. І це досить суттєво впливає на вибір людей. Проте варто звернути увагу на певні важливі правові аспекти.

Головна умова: медзаклад має бути підключеним до системи «Електронне здоров’я». Міністерство охорони здоров’я акцентує увагу: підписуючи декларацію з обраним лікарем, особа, яка її підписує, повідомляє державу через Національну службу охорони здоров’я (НСЗУ), що кошти за її обслуговування мають надходити саме до цього медзакладу. Тож декларація фактично є формою заяви. «Перепідписувати» заяву непотрібно, оскільки вона діє доти, поки підписант не вирішить змінити свого лікаря.

Дізнатися про заклад, де можна підписати декларацію, можна за розміщеною на ньому наліпкою  «Тут можна обрати свого лікаря».

Як підписати декларацію з лікарем. Покрокова інструкція.

Крок 1. Звернутися до медзакладу, де працює обраний вами терапевт, педіатр чи сімейний лікар. Вам потрібно з собою мати:

– паспорт,
– податковий номер,
– мобільний телефон,
– Увага! Для укладення декларації з педіатром візьміть також свідоцтво про народження дитини.

Крок 2. Ваші особисті дані та контактний телефон внесуть у систему «Електронне здоров’я». Це зробить уповноважена особа закладу первинної медичної допомоги. У різних медичних закладах це може бути або реєстратор, медсестра або лікар.

Варто знати! Дані вносяться в електронну систему – не буде жодних бланків, форм, печаток тощо. Після введення ваших даних ви отримуєте на ваш телефон СМС з кодом, який уповноважена особа медзакладу вводить у систему «Електронне здоров’я» для підтвердження.

Крок 3. Особа, уповноважена медзакладом, роздруковує із системи «Електронне здоров’я» примірник декларації для перевірки. Уважно перечитайте вашу декларацію та перевірте всі свої дані. Якщо помітили помилку – повідомте про це уповноважену особі медзакладу.

Крок 4. Після того, як ви ознайомилися зі своє декларацією і у ній всі дані є вірними, уповноважена особа медзакладу роздруковує із системи «Електронне здоров’я» ще один примірник декларації.
Важливий момент! Обидва примірники декларації мають бути ідентичними і без помилок.

Крок 5. Ви підписуєте два примірники декларації. Уповноважена особа проставляє відмітку з датою на обох примірниках декларації. Один із примірників залишається у вас, інший – у медзакладі.

Крок 6. Особа, уповноважена медзакладом, накладає електронний цифровий підпис працівника юридичної особи на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров’я».

Дотримання вищезазначених кроків надасть вам можливість отримати якісний документ, який ви використовуватимете у подальшому. Якщо ви побажаєте переукласти декларацію з іншим лікарем, робите такі ж самі кроки.

Будьте здорові та щасливі!

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

 Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×