Домашнє насильство: як захиститися від кривдника (зразок заяви)
Дата публікації: 08.10.2019
Мешканка Херсонщини потерпає від насильства з боку свого колишнього чоловіка. За допомогою та з питанням, як захиститися від агресора, вона звернулася до Білозерського офісу Мережі правового розвитку.
У подібному випадку жінка може скористатися правом на захист шляхом винесення такого процесуального документу як терміновий заборонний припис, пояснює юрист Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях. І подає зразок заяви на видачу припису, який є одним із способів захисту людини від домашнього насильства.
Видати терміновий заборонний припис, спрямований на негайне припинення факту домашнього насилля, уповноважений підрозділі Національної поліції України.
Припис може одразу містити такі заходи як зобов’язання кривдника залишити місце проживання, заборону перебувати у місці проживання разом із постраждалим та заборону контактувати з постраждалою особою.
ЗРАЗОК заяви на видачу термінового заборонного припису
Начальнику Білозерського відділення поліції ХВП ГУНП в Херсонській області _______________________________________ _______________________________________ (П.І.Б.) _______________________________________ (індекс, адреса, телефон)
ЗАЯВА
Я, __________________________, проживаю за вищевказаною адресою з _________________ та ___________________________________________________. Мій чоловік (мій/моя дружина, син, донька, батько, мати), _____________________________ , останнім часом, за місцем нашого проживання, систематично, в стані алкогольного/наркотичного сп’яніння (або в тверезому стані) вчиняє домашнє насильство, а саме: діяння психологічного, фізичного, економічного насильства, що виражається у наступному:
– психологічне насильство – словесні образи, нецензурна лайка, приниження, погрози фізичної розправи, залякування, контроль у пересуванні;
– фізичне насильство – ляпаси, стусани, штовхання, шарпання за волосся, нанесення побоїв, кидання в мене різноманітних предметів;
– економічне насильство – позбавлення особистих і спільних документів та можливості користуватися ними (документи на квартиру/будинок, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження дитини, мій паспорт громадянина/ки України тощо), відбирає/відібрав банківську платіжну картку, кошти, не дає можливостей та коштів на моє лікування (лікування дитини).
На мої неодноразові зауваження, прохання не реагує або починає вчиняти насильницькі діяння.
Усі ці діяння відбуваються в присутності малолітньої (до 14 років) / неповнолітньої (з 14 до 18 років) дитини.
Сьогодні, «____»____________ 2019 року, о __:__ прийшов до дому (в нетверезому стані) та безпідставно вчинив/ла в черговий раз домашнє насильство: висловлювався/лася брутальними, нецензурними словами, штовхав/ла мене, принижував/ла, погрожував/ла фізичною розправою. Все це знову відбувалося в присутності дитини.
Я боюся за свою безпеку та безпеку дитини, тому що нездатна/ний захистити себе від ______________________________________.
Прошу: Розглянути мою заяву та вжити усіх належних заходів для припинення вчинення щодо мене домашнього насильства.
Притягнути ___________________________________ до адміністративної відповідальності, згідно зі ст. 173-2 КУпАП. Відповідно ст.ст. 10, 24, 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та наказу МВС України № 654 від 01.08.2018 року «Про затвердження Порядку винесення уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України термінового заборонного припису стосовно кривдника» винести кривднику – _____________________________ терміновий заборонний припис та:
– зобов’язати залишити місце проживання зі мною, як постраждалою особою; – заборонити на вхід та перебування в місці нашого проживання;
– заборонити в будь-який спосіб контактувати зі мною.
Здійснювати контроль за виконанням кривдником спеціальних заходів протидії домашньому насильству протягом строку дії термінового заборонного припису.
«____» _______________ 2019 р.
___Підпис___________ /__________________________/
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.