facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Дискримінація в рекламі про вакансії: про відповідальність та штрафи (+відео)

Дата публікації: 07.09.2022

«Візьмемо на роботу швачку віком від 20 до 35 років». «Підприємству потрібні слюсарі, чоловіки віком до 50 років». За такі оголошення роботодавцю загрожує штраф – як за дискримінаційні та заборонені. Про відповідальність та штрафи за подібну інформацію розповіла в ефірі Хмельницької ТРК «33 канал» юристка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.

Скрін відео ТРК “33 канал” (Хмельницький).

Відповідно до Закону України «Про рекламу», в інформації про вакансії (прийом на роботу) забороняється висувати вимоги за ознаками раси, кольору шкіри, віку, статі, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сексуальної орієнтації, політичних, релігійних та інших переконань, членства у професійних спілках або інших громадських об’єднаннях, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.

Зокрема сплатити штраф за прояви сексизму ( а це 65 тис грн.) доведеться не ЗМІ, яке подібне оголошення опублікувало, а керівнику установи, що замовила чи створила подібну об’яву. Відповідне рішення «винний чи не винний» приймає Державна служба праці.

  • Якщо ми говоримо про відповідальність у вигляді штрафу в 65 тис грн, то це стосується саме роботодавців. Тих, хто приймає людей на роботу і відповідно розміщує оголошення про вакансії, – учтонює Анастасія Площинська.

І додає, що винятком є лише робота, яку здатен виконувати тільки чоловік або тільки жінка – до прикладу, модельна агенція шукає типаж дівчини або хлопця певного віку і т.п. Якщо ж вимоги не обумовлені умовами праці, то на основі акту перевірки, яку складає Державна служба з питань праці, роботодавця можуть притягнути до відповідальності. Ця сама служба ухвалюватиме й рішення про стягнення штрафу. Оскаржити рішення рекламодавець зможе упродовж 15 днів із дня ухвалення.

Варто додати, що боротьбу з сексизмом у рекламній продукції в Україні посилили ще на початку поточного року. Відповідні зміни до  Закону почали діяти ще з 8 січня 2022-го.

Сексуалізація реклами, перевага однієї статі над іншою, оголене тіло як «наживка», насильство – під забороною.
Водночас Закон «Про рекламу», на думку громадських активістів, вимагає удосконалення, зокрема до нього  слід додати чітке тлумачення, що саме є порушенням.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×