facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Дитина народилася під час карантину: як оформити он-лайн виплати

Приводом для консультації, яку підготувала юристка Вижницького Офісу Мережі правового розвитку Валентина Ткач, стало звернення мешканця Сторожинецького району пана Івана. Під час карантину* в його родині народився первісток, зараз дружина й син вже вдома, все гаразд. Тепер постало питання, як оформити он-лайн виплату при народженні дитини, і в якому розмірі вона призначається. Роз’яснення є актуальним для всіх родин, у яких діти народилися під час карантинних обмежень.

Виплата при народженні дитини призначається у розмірі 41280 гривень.
Одноразово виплачується сума 10320 гривень, а решта – протягом наступних 36 місяців рівними частинами (по 860 гривень кожного місяця, поки дитині не виповниться 3 роки).
Розмір допомоги при народженні дитини, починаючи з 2014 року не залежить від того, яка дитина народилася у матері: перша, друга, третя і т.д. Отже, виплати що на першу дитину, що на наступних – однакові. Така допомога виплачується одному з батьків або опікуну дитини, який займається вихованням та утриманням.

Для отримання допомоги потрібно протягом 12 місяців з дня народження малюка звернутися до органів соціального захисту населення (що знаходяться за місцем реєстрації / місцем проживання заявника) та подати наступні документи:
• заяву про виплату (при наявності кваліфікованого електронного підпису її можна подати і в електронній формі на офіційному сайті Мінсоцполітики за цим посиланням) (для подачі в паперовому вигляді форма заяви, яку потрібно заповнювати, затверджена тут);
• копію свідоцтва про народження дитини;
• копію свого паспорта;
• в разі подання опікуном – документи, що доводять опікунство.

Матерям, місце проживання яких зареєстровано на території України, але які народили дитину під час тимчасового перебування за кордоном, потрібно звернутися до компетентних органів країни перебування і отримати документи, які підтверджують народження малюка.
Якщо ж жінка народила в слідчому або адміністративних ізоляторах та установах, то їй слід подати заяву органу управління такого закладу, який, у свою чергу, протягом 10 днів подає її заяву і копію свідоцтва про народження дитини до органу соціального захисту населення.

Підстави для припинення виплат:
• смерть дитини;
• нецільове використання грошей (наприклад, одержувач таких виплат витратив дитячі гроші в своїх особистих цілях: купив машину, ходить в ресторани, а дитина, при цьому, не отримує належного харчування, потрібного одягу і необхідних умов для розвитку);
• позбавлення батьківських прав або позбавлення опікунства;
• смерть одержувача допомоги, або перебування його у місцях позбавлення волі;
• передача на державне утримання дитини.

Заявку на отримання допомоги можна заповнити он-лайн.
Для цього потрібно:
1) Заповнити електронну форму заявки на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі “Послуги». Засвідчити документ електронним цифровим підписом та подати на розгляд
2) Далі заява автоматично потрапляє через виплатну систему Мінсоцполітики до кабінету працівника соцзахисту за місцем реєстрації заявника.
3) Працівник соцзахисту перевіряє подані документи і призначає допомогу.
4) Заявник отримує допомогу на свій банківський рахунок або у відділенні «Укрпошти».

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19 у  розділі «Правова допомога» за цим посиланням.

Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×