facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

ФОПам відновили «карантинні» виплати на дітей

Дата публікації: 04.12.2020

Підприємці-єдинники знову отримають соціальні виплати на дітей, яким не виповнилося 10 років. Відповідне рішення нещодавно прийняв уряд України. Хто і за яких умов може розраховувати на допомогу держави, роз’яснює юристка Хмільницького офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Право» Юлія Козачок-Фесенко.   

Уряд прийняв рішення відновити виплату допомоги на дітей до досягнення ними 10 річного віку фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої групи платників єдиного податку. Відповідну Постанову (№1171) прийнято на засіданні Уряду 25 листопада 2020 року.   

Як зазначено в інформації, опублікованій на сайті Кабміну України, нова постанова розроблена Мінсоцполітики з урахуванням запровадження в Україні «карантину* вихідного дня» та у зв’язку з необхідністю державної підтримки фізичних осіб ‒ підприємців, в сім’ях яких виховуються діти.

Постанова передбачає, що ФОПам, які отримували допомогу у травні-серпні 2020 року, продовжать виплату без подання нової заяви та необхідних документів. Таким особам виплату буде здійснено у грудні 2020 року за листопад та грудень.

Щодо осіб, які звертаються за зазначеною допомогою вперше, то вони повинні подати заяву та документи до 15 грудня 2020 року. Їм також буде призначена допомога за листопад та грудень 2020 року.

Варто нагадати, що допомога призначалася ФОПам – єдинникам першої та другої груп, які:

  • сплатили ЄСВ за всі місяці 2019 року (всі місяці після держреєстрації, якщо зареєструвалися у 2019 році);
  • зареєструвалися як фізичні особи-підприємці у січні-березні 2020 р.;
  • отримують пенсію за віком, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу та звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • до березня 2020 року (включно) перейшли на спрощену систему оподаткування та обрали першу або другу групу платників єдиного податку.

Допомога призначається на кожну дитину до 10 років у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року. Кошти на виплати виділить Міністерство соціальної політики з Фонду боротьби з COVID-19.

Нагадаємо, виплату допомоги на дітей до досягнення ними 10 річного віку фізичним особам-підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої групи платників єдиного податку, припинили з 1 вересня 2020 року.
За даними Міністерства фінансів України, з 29 квітня 2020 року для забезпечення виплати допомоги на дітей вищезазначених груп ФОПів було спрямовано 830,4 млн грн. Допомогу призначено 87 тис. фізичних осіб-підприємців на 115 тис дітей.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×