facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

ФОПи, які не мають найманих працівників, можуть скористатися фінансовою підтримкою

Дата публікації: 10.06.2020

Нововведення під час COVID-19: фізичні особи – підприємці, які не мають найманих працівників, можуть скористатися фінансовою підтримкою на час карантину*. Що це за підтримка, хто має на неї право та як оформити пільгу, роз’яснює юристка Чернігівського офісу Мережі правового розвитку Наталія Кулікова.  

Відтепер допомога по частковому безробіттю на період карантину може виплачуватися фізичним особам-підприємцям, які не мають найманих працівників, але є застрахованими особами. Тобто які сплачували єдиний соціальний внесок (ЄСВ) відповідно до Постанови КМУ від 03.06.2020 р. № 453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Відповідні законодавчі зміни до Постанови набрали чинності 6 червня 2020 року.

Для того, щоб отримати допомогу, потрібно звернутися до центру зайнятості/філії за місцем сплати єдиного внеску та подати необхідний пакет документів протягом 90 днів з моменту призупинення чи скорочення діяльності.

Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та з розрахунку двох третин від бази нарахування єдиного внеску, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.

Допомога надається на період призупинення/скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину, та з неї не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19 у  розділі «Правова допомога» за цим посиланням.

Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×