facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Громадянин не вдягнув маску – а штраф платитиме суб’єкт господарювання

Дата публікації: 13.01.2021

В Україні з 14 січня поточного року ще жорсткішими стають правила дотримання карантину* та ведення бізнесу. «Головного болю» при цьому додасться представникам бізнесу, які надають послуги. Оскільки за людину без маски у кафе, транспорті чи в магазині чималий штраф платитиме саме підприємець. Про більш жорсткі міри та розміри штрафів підготував роз’яснення юрист Хмельницького офісу Мережі правового розвитку Руслан Малий.

12 січня 2021 року Президент України Зеленський підписав Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) від 17 грудня 2020 року № 1113-IX**.

Текст документа передбачав, що Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування (ч. 2 Закону). Оскільки він був опублікований в виданні «Голос України» 13 січня 2021 року, нові правила дотримання карантину та введення бізнесу діятимуть вже з 14 січня.

Так, відповідно до вже внесених змін ст. ст. 46, 47 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (НМДГ) (на сьогодні це від 3 400 грн до 5 100 грн) встановлюються для юридичної особи, фізичної особи-підприємця за:

допуск особи у громадські будинки, споруди, де здійснюється обслуговування населення, та громадський транспорт у період дії карантину, установленого з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, без попередження, донесеного в будь-якій формі та в будь-який спосіб, про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту органів дихання, зокрема респіратор або захисну маску, що закриває ніс та рот, у тому числі виготовлений самостійно;

відсутність реагування на перебування в таких місцях осіб без вдягнутих засобів індивідуального захисту (усне зауваження про необхідність одягнути засіб індивідуального захисту, припинення обслуговування, виклик представника Національної поліції з повідомленням про адміністративне правопорушення).

– обслуговування споживачів в період дії карантину працівниками суб’єктів господарювання і безпосередньо ФОП без вдягнутих масок, які закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно.


Також Закон визначає, що складати постанови про накладення штрафів та застосування фінансових санкцій будуть посадові особи територіальних органів центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення – територіальні органи Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, громадян України за неносіння маски почали штрафувати з 21 листопада 2020 року.
За перебування у громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок загрожує штраф від 10 до 15 НМДГ (170 – 255 грн).

Варто також зазначити, що у країні триває оголошений урядом локдаун. Так, Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» передбачено, що  додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених пунктом 2 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хвилин 25 січня 2021 р. на території України забороняється:

1) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропортах;

2) приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах, крім приймання відвідувачів у закладах, визначених у підпункті 4 цього пункту;

3) приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності;

4) приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування … та інше (п.3 Постанови).

Окрім цього, Постановами Кабінету Міністрів України на території всієї країни так званий «адаптивний» карантин продовжиться після 25 січня 2021 року.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

**Проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) (№3890) Верховна Рада України розглянула за скороченою процедурою у другому читані ще 03 листопада 2020 року. Результатами голосування відповідний проект закону було схвалено 229 голосами.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×