facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«єВідновлення»: як отримати грошову компенсацію для ремонту зруйнованого житла

Дата публікації: 05.01.2024

З січня 2024 року українці можуть отримати компенсації за зроблений власним коштом ремонт житла, яке було пошкоджено внаслідок війни. Як це зробити, роз’яснює юристка Білоцерківської громадської організації «Правова єдність» Людмила Власенко.

Людмила Власенко,
юристка ГО «Правова єдність».

Відповідний закон (№ 2923-IX) про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майнапідписав Президент України.

Хто може отримати компенсацію

На компенсацію можуть претендувати власники приватних будинків, квартир (житлових приміщень), які були пошкоджені через бойові дії та знаходяться на неокупованій території.

Що потрібно для цього зробити

  • Подати заяву на компенсацію через Дію.
  • Повторно допустити комісію до обстеження відремонтованого майна та надати її підтверджуючи документи (на пільгу та право власності).Комісія фіксує виконанні роботи та порівнює результати з первинним оглядом, який зафіксований в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна.
  • Конкретна сума по кожному об’єкту визначається комісією на основі розрахунків затверджених у відповідній постанові Кабміну.

Важливо! Жодних чеків, розписок, фото- відеофіксацій чи інших доказів не потрібно для отримання компенсацій за зроблений ремонт. За бажання вони можуть бути додатково надані комісії, але не є обовʼязковими або визначальними у прийнятті рішення про компенсацію

Зверніть увагу! При визначенні розміру компенсації комісія орієнтуються на:

  • акт первинного огляду пошкодженого житла;
  • чек-лист зі встановленою вартістю будматеріалів та робіт, затверджений Кабміном.

Відсутність акта комісійного та/або технічного обстеження, що фіксують факт та обсяги пошкоджень майна, є підставою для відмови в наданні компенсації за виконаний ремонт.

Коли можна отримати кошти

Компенсації почалися з 1 січня 2024 року. Кошти виплачуються на поточний рахунок та можуть бути витрачені на розсуд отримувача.

Важливо! Компенсація надається за роботи та будівельні матеріали, щодо яких заявник не отримував грошову чи матеріальну допомогу від громадських чи міжнародних організацій, зокрема благодійних, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій.

Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».


P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.


ВИ МОЖЕТЕ



НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ

Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×