facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Кабмін продовжив карантин в Україні: вакциновані відтепер матимуть особливі привілеї

Дата публікації: 01.07.2021

Кабінет міністрів України продовжив карантин* до 31 серпня 2021 року. Нові карантинні норми запроваджено в нашій державі з 17 червня. Які правила тепер діють на кордонах, і кому дозволено ходити без масок у громадському транспорті та під час масових заходів, роз’яснює юрист Хмельницького офісу Мережі правового розвитку Руслан Малий.

На фото: Руслан Малий, юрист Хмельницького офісу МПР.

Новими правилами на всій території держави встановлюється «зелений» рівень епідемічної небезпеки.
В інформації**, яку оприлюднило Міністерство охорони здоров’я України, зазначено, що за нових карантинних умов у громадському транспорті та під час масових заходів або відвідин приміщень всі учасники мають дотримуватись маскового режиму.

Відповідно робота закладів громадського харчування, розважальних закладів (нічних клубів), кінотеатрів та залів інших сфер культури, проведення інших масових заходів дозволяється за умов носіння масок та забезпечення засобами індивідуального захисту працівників.

Кому дозволено зняти маски

При цьому дотримання маскового режиму є необов’язковим за умови наявності у всіх учасників та організаторів заходу одного з таких документів:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше як за 72 години до проведення заходу),
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до проведення заходу),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

Наприклад, якщо продавець магазину не носить маску/засіб індивідуального захисту, покупець має право попросити надати йому результати тестування або довідку про вакцинацію цього самого співробітника магазину. Якщо ж останній відмовляється показати відповідні документи/результати, покупець має право викликати поліцію та наполягати на складанні адміністративних матеріалів за порушення карантинних обмежень.

Щодо перетину кордонів та КПВВ

При «зеленому» рівні епідемічної небезпеки в Україні перетин державного кордону з будь-яких країн є безперешкодним для громадян України або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати Контрольні пункти в’ї́зду-ви́їзду (КПВВ).

Водночас іноземцям завжди обов’язково потрібно мати страховий поліс на випадок захворювання на COVID-19 та одну із наступних позицій:

  • негативний результат тестування на COVID-19 методом ПЛР (не більше, ніж за 72 години до перетину кордону),
  • негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 (не більше як за 72 години до перетину кордону),
  • документ, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, виданий відповідно до ММСП або відповідно до укладених Україною міжнародних договорів про взаємне визнання документів про вакцинацію.

За відсутності таких документів чи довідок особа має пройти самоізоляцію за допомоги застосунку «Вдома» або обсервацію у випадку відмови чи неможливості скористатись цим застосунком.
Припинити самоізоляцію така особа може одразу, отримавши негативний результат експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 безпосередньо в пункті тестування на КПВВ.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

**Більше інформації про останні карантинні нововведення – тут.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×