facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Карантин: чи потрібно носити маски у парках, скверах і громадських місцях

Дата публікації: 29.03.2021

На тлі нинішньої епідеміологічної ситуації у країні уряд та МОЗ доповнили діючі постанови. Ними вони встановити додаткові обмежувальні заходи щодо протидії поширенню COVID-19*. Чи стали для громадян жорсткішими вимоги маскового режиму, роз’яснює юрист Хмельницького офісу Мережі правового розвитку Руслан Малий.

На фото: Руслан Малий, юрист Хмельницького офісу МПР.

Постановою Кабінету Міністрів України №230 від 22 березня 2021 року «Про внесення змін до постанови Кабміну від 9 грудня 2020 р. № 1236» визначили конкретний перелік місць обов’язкового носіння масок у регіонах з червоним рівнем епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Відповідно до п. 34 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», «червоний» рівень епідемічної небезпеки встановлюється рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за ініціативи Міністра охорони здоров’я протягом 48 годин з моменту настання підстав, передбачених пунктом 3-3 цієї постанови, розміщеної на порталі Кабінету Міністрів України (посилання: http://covid19.gov.ua).

Роз’яснюючи нові правила карантину,  пресслужба МОЗ, роз’яснює: «Згідно з цими змінами, масковий режим не передбачений у парках і скверах, як це помилково зазначили у своїх новинах деякі ЗМІ. Водночас носіння масок є обов’язковим у закладах охорони здоров’я та освіти, підземних переходах, зупинках громадського транспорту та інших територіях загального користування за неможливості дотримання фізичної дистанції не менше, ніж 1 метр».

Тобто, докорінних змін у масковому режимі не вводили. Єдиним нормативним навантаженням цих змін є те, що вкотре наголосили на необхідності носити засоби індивідуального захисту під час коронавірсуної пандемії, а також більш чітко конкретизували положення маскового режиму.

Висновок є таким: громадяни повинні одягати маску в закладах державної структури, охорони здоров’я та освіти незалежно від форми власності, а також у тих громадських місцях, де дотримання дистанції неможливе в силу скупчення людей, а також обмеженого простору.

Додатково доводимо до відома, що постановою Кабінету Міністрів України №230 від 22 березня 2021 року «Про внесення змін до постанови Кабміну від 9 грудня 2020 р. № 1236» передбачено нові правила перетину кордону іноземцями та апатридами.

Так, останні при в’їзді в Україну повинні мати при собі негативний ПЛР-тест, зроблений не більше, ніж за 72 години до перетину кордону.

Щодо громадян України, то тут слід відзначити, що людина має вибір: надати результати негативного ПЛР-тесту, проведеного не більше, ніж за 48 годин до перетину кордону, або погодитися на самоізоляцію та обсервацію після перетину кордону.

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×