facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Карантин: як фізичним особам підприємцям – єдинникам отримати допомогу на дітей

Дата публікації: 28.05.2020

Кабінет Міністрів України визначив умови призначення і виплати допомоги на дітей фізичним особам – підприємцям, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої груп платників єдиного податку. Хто має право на таку допомогу, яким є її розмір, хто допомогу призначає та виплачує, які документи слід подати та скільки чекати на відповідь, роз’яснює юристка Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Правова єдність» Інна Малишко.

Урядова постанова № 329 від 22 квітня 2020 року, якою затверджено відповідний Порядок, набрала чинності 5 травня 2020 року. Виплата допомоги запроваджується на період карантину* та на один місяць після дати його скасування.

Кому призначається та виплачується допомога
Допомога на дітей призначається і виплачується ФОПам, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку і сплатили ЄСВ за всі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи – підприємця.

Хто призначає та виплачує допомогу
Призначення і виплата допомоги на дітей здійснюється органами соціального захисту населення, а саме: структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) за зареєстрованим місцем проживання або місцем проживання ФОПа (далі – заявник). Допомога на дітей за місцем проживання призначається за умови неотримання зазначеної допомоги за зареєстрованим місцем проживання заявника. Перевірку відомостей щодо неотримання допомоги проводять органи соціального захисту населення з використанням інформаційних систем.

У якому розмірі виплачується допомога
Допомога призначається одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп, і виплачується щомісяця за повний місяць. У разі досягнення шестирічного віку дитиною, на яку виплачується допомога на дітей, її розмір переглядається з урахуванням відповідного розміру прожиткового мінімуму з наступного місяця.
Допомога на дітей призначається з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків.

Важливо!
Відповідно до Закону «Про Державний бюджет України», прожитковий мінімум на дітей віком до 6 років становить: з 1 січня 2020 року – 1779 грн, з 1 липня – 1859 грн, з 1 грудня – 1921 грн; дітей віком від 6 до 18 років: з 1 січня 2020 року – 2218 грн, з 1 липня – 2318 грн, з 1 грудня – 2395 грн.

Які документи необхідно подати/надіслати
Для призначення допомоги на дітей заявник подає або надсилає органу соціального захисту населення заяву в паперовій або електронній формі із зазначенням рахунку в установі уповноваженого банку та необхідні документи/відомості в паперовій або електронній формі.
У паперовій формі заявник подає:
1. Копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;
2. Довідку з Пенсійного фонду про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
3. Копію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
4. Копію рішення районної, районної у м. м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

В електронній формі заявник подає:
1. Фотокопії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років або відомості про свідоцтва про народження дітей (серія, номер, дата видачі, П. І. Б. дитини, П. І. Б. батьків);
2. Фотокопію довідки з Пенсійного фонду про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);
3. Фотокопію документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);
4. Фотокопію рішення районної, районної у м. м. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною). На заяву та документи/відомості, що подаються в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис заявника.
Відомості про заявника: П. І. Б., його реєстраційний номер платника податків та реквізити документів, що посвідчують особу, отримуються з кваліфікованого сертифіката електронного підпису.

Якщо до заяви, поданої в паперовій формі, не додано всі необхідні документи, орган соціального захисту населення повідомляє заявнику, які документи повинні бути подані додатково.
Якщо зазначені документи будуть подані не пізніше ніж протягом одного місяця з дня звернення за призначенням допомоги на дітей, така допомога призначається з місяця звернення.
Документи, необхідні для призначення допомоги на дітей, розглядає орган соціального захисту населення протягом трьох робочих днів з дня отримання заяви з усіма необхідними документами.
Про призначення допомоги на дітей чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження такого рішення орган соціального захисту населення видає чи надсилає заявникові письмове повідомлення, у тому числі в електронній формі (у разі подання заяви та документів в електронній формі).

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19 у  розділі «Правова допомога» за цим посиланням.

Публікація підготовлена в рамках реалізації проекту ПРООН “Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні”, що реалізовується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Матеріали публікації захищені авторським правом. Проте Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй в Україні заохочує поширення цієї інформації в некомерційних цілях.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×