facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Карантин – не привід для звільнення (відео)

Дата публікації: 05.05.2020

Під час карантину* випадки звільнення працівників почастішали. Водночас правники наголошують: звільнення у цей період – явище хоча і доволі часте, але не завжди законне. Сам карантин не є причиною вказати людині на двері, а про можливі кадрові зміни роботодавці повинні попереджати заздалегідь.

Ні карантин, ні надзвичайна ситуація не є підставою для звільнення працівників. Відповідно до Кодексу законів про працю України, є вичерпний перелік підстав, відповідно до яких працівника може бути звільнено. Наприклад, якщо людину звільняють у зв’язку зі скороченням виробництва, то роботодавець має попередити її за 2 місяці до таких змін.

Але звільнення таки відбуваються, і під час карантину найчастіше – за згодою сторін.

Чому юристи не радять погоджуватися на пропозицію роботодавця звільнитися саме з таким формулюванням і що рекомендують робити, аби захистити свої права і не втратити роботу та гроші, роз’яснює юристка  Хмельницького офісу Мережі правового розвитку при громадській організації «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.

Консультацію можна також переглянути за цим посиланням – у сюжеті інформаційного телерадіоканалу Хмельницької області «Перший Подільський».

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19 у  розділі «Правова допомога» за цим посиланням.

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×