Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Карантин: оплата праці у період простою не з вини працівника

Під час карантину* людина не працювала не зі своєї вини – підприємство простоювало. Як має оплачуватися труд співробітника в такому випадку? З цим питанням до  Білозерського офісу Мережі правового розвитку звернувся місцевий мешканець. Юрист офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» В’ячеслав Лях підготував роз’яснення.

Конкретні рекомендації для роботодавців на період карантину передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби  (COVID-19)» 

По-перше, передбачено підставу збільшення кількості днів неоплачуваної відпустки за угодою сторін у разі карантину. Передбачено нові однакові за змістом зміни до ст. 84 Кодексу законів про працю (КЗпП) України (п. 1 розд. І) та статті 26 Закону України  «Про відпустки» (п. 6 розд. І).
Так, у разі встановлення Кабінетом міністрів України карантину відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»,  строк перебування у відпустці без збереження заробітної на період карантину не включається у загальний строк, встановлений ч. 2 ст. 84 КЗпП України та частини 1 ст. 26 Закону України «Про відпустки».
Отже, відповідно до оновлених норм неоплачувана відпустка за угодою між працівником та роботодавцем буде надаватися:
•   за сімейними обставинами» строком не більш як 15 календарних днів на календарний рік;
•    на період карантину така відпустка може бути надана на весь час карантину; за заявою працівника;
•    за згодою роботодавця.

При цьому працівник у заяві на її надання має наприклад, вказа так: «Пирошу надати мені відпустку без збереження заробітної плати відповідно до ч. 4 ст. 84 КЗпП та ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки, вказати бажану дату початку відпустки, до закінчення карантину (чи конкретну дату)»;
•    легалізовано роботу вдома, роботодавець може доручити працівникові, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, вдома, надавати працівнику за його згодою відпустку.

Роботодавці можуть отримати від працівників письмові заяви про те, що вони мають належні умови для роботи вдома або можуть виходити на роботу та виконувати деякі доручення роботодавця.
За роботу вдома працівник отримує таку саму оплату, як і на робочому місці. Можлива виплата компенсації за використання інструментів та механізмів.

Стосовно відпустки правнику потрібно пояснити, що вона свідчить про надання зокрема щорічної відпустки та інших відпусток, на які має право працівник, поза  графіком  відпусток.

Крім того, для працівників, підприємства яких перебувають у стані простою, в тому числі на період оголошення карантину, передбачено компенсацію з розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork



Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×