Херсонці запитують: як зареєструвати новонародженого в умовах окупації (+форма для завантаження+інфографіка)
Дата публікації: 10.05.2022
Приводом до наступної консультації став пост-запит, який на своїй Фейсбук сторінці опублікувала Оксана Глєбушкіна – виконавча директорка Херсонської громадської організації «Нова генерація». Питання стосується реєстрації новонароджених у тимчасово окупованому військами рф Херсоні. І хоча останнім часом змін у законодавстві щодо цього суттєвих змін не відбулося, вважаємо доцільним прокоментувати запит саме для херсонців, які зараз перебувають у надскладній ситуації.
Понад два місяці правозахисниця Оксана Глєбушкіна перебувала в тимчасово окупованому місті, змогла виїхати 3 травня, і тепер дистанційно продовжує допомагати землякам.
«Реєстрація новонароджених діток у Херсоні. Що робити? З травня деяким херсонським породіллям не реєструють новонароджених діток, адже реєстри ДРАЦС закрили. Те, що закрили, може і правильно, але що робити породіллям? Поки тим, хто звернувся, кажуть «ось вам довідка, їдьте на підконтрольну територію, там реєструйте». Ну тобто через блокпости росіян, з можливими обстрілами, породіллям???? В час, коли ми в Дії можемо все, в Херсоні невідомо як зареєструвати народження і смерть. Весілля може і зачекають Перемоги, а от смерть і народження не чекають. Чи може хтось дати фахову консультацію?..», – написала у своєму пості Оксана Глєбушкіна.
У наших попередніх публікаціях ми роз’яснювали з посиланням на Мінюст України, що у звʼязку з воєнним станом послуга єМалятко недоступна. Зареєструвати дитину можна в найближчому відділі ДРАЦСу, де немає активних бойових дій. Для реєстрації знадобиться лише паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о*. Якщо доступ до реєстру ДРАЦС буде відсутній, держоргани складуть запис у паперовій формі. А щойно доступ відновиться, усі відомості будуть внесені до реєстру протягом 5 робочих днів.
Алгоритми про реєстрацію фактів смерті та народження на окупованих територіях, по суті, діють з часів тимчасової окупації 2014 року.
«…Так само їхали через блокпости та обстріли, реєстрували поряд або встановлювали факти через суд, коли вони почали видавати «свої» документи… На жаль», – коментує нинішню ситуацію юристка Сумської громадської організації «Північна правозахисна група» Наталія Єсіна.
На сьогодні ж алгоритм, поданий Мінюстом у березні поточного року, не змінився.
Куди звернутися
Відділи державної реєстрації актів цивільного (ДРАЦС) працюють у штатному режимі. Окрім міст та районів, де ведуться активні бойові дії.
Який саме відділ ДРАЦС вам потрібен
Ви можете зареєструвати дитину в будь-якому відділі, який працює. Незалежно від місця народження дитини та місця проживання батьків.
Що потрібно для державної реєстрації народження
Необхідно показати паперове медичне свідоцтво про народження за формою №103/о.
*Форму для завантаження подаємо нижче.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.