facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Хто має право на безоплатну реабілітацію внаслідок ускладнень від COVID-19

Дата публікації: 19.04.2021

Люди, які внаслідок коронавірусної хвороби* отримали ускладнення з боку серцево-судинної та нервової систем, що можуть призвести до інвалідності, мають право на реабілітацію за рахунок держави. Пройти відновлення такі громадяни можуть у санаторно-курортних закладах за кошти Фонду соціального страхування України. За яких умов і де працююча людина може отримати ці послуги, роз’яснює юрист Хмельницького офісу Мережі правового розвиту Руслан Малий.

На фото: Руслан Малий , юрист Хмельницького офісу МПР

За інформацією Фонду соціального страхування України (ФССУ), оприлюдненою на ресурсі «Урядовий портал», пройти повну реабілітацію за рахунок Фонду можна на базі реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів.
Право на таке відновлення мають усі працюючі українці за наявності медичних показань за профілями медичної реабілітації (кардіо-пульмонарної реабілітації та нейрореабілітації), визначеними Порядком №39 «Про затвердження Порядку відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України». Саме за такими показаннями надаються послуги з реабілітаційного лікування за кошти Фонду.

Начальниця управління медичних і соціальних послуг виконавчої дирекції ФССУ Олена Пухка зазначила:

  • Застрахована особа направляється на лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу за кошти Фонду за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікарні (ЛКК), де перебуває пацієнт. Відновне лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності.
    Саме вчасна реабілітація осіб зі складними патологічними станами є одним із головних чинників упередження настання інвалідності та подальшого відновлення і компенсації порушених функцій організму, соціально-побутового і професійного відновлення хворого.

Послідовність дій для проходження реабілітації у санаторно-курортних закладах за рахунок Фонду є наступною:

  • Людина, яка перехворіла і має ускладнення, оформлює висновок лікувально-консультаційної комісії (ЛКК).
  • Заклад охорони здоров’я, де пацієнт проходив ЛКК, інформує робочий орган ФССУ про потребу в його подальшому лікуванні.
  • Пацієнт передає представнику ФССУ заяву про забезпечення лікуванням для подальшого укладення тристороннього договору із санаторно-курортним закладом.
  • ФССУ за рахунок коштів Фонду покриває ВСЮ вартість лікування.

У Фонді запевняють, що в усіх санаторно-курортних закладах суворо дотримуються наявних протиепідемічних заходів для протидії поширенню ковіду та гарантують безпеку застрахованих осіб. І зауважують, що до таких закладів направляють тільки пацієнтів, які вже перехворіли на COVID-19 та не знаходяться у гострій стадії захворювання.

Також працюючим гарантують надання допомоги з тимчасової непрацездатності за весь час перебування у санаторно-курортному закладі.

Якщо ви є застрахованою особою і у вас виникають питання щодо проходження реабілітації за кошти ФССУ, ви можете звернутися до відповідних управлінь виконавчої дирекції Фонду.

Контакти гарячих ліній Фонду для різних регіонів України – за цим посиланням: http://www.fssu.gov.ua/fse/control/main/uk/publish/article/968493

*Більше інформації щодо актуальних правових (і не тільки) питань, пов’язаних із протидією поширенню пандемії коронавірусу – у нашій Спецкатегорії COVID-19.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×